Zobrazení popisů rovnoběžně s obrazovkou

Pohled popisu zvaný Oblast poznámek je s obrazovkou vždy rovnoběžný.

V souladu s normou ASME Y14.41-2003 a jinými normami definic založených na modelu je pohled popisu Oblast poznámek annotation_notes_area.png dostupný na všech dílech a sestavách. Veškerý obsah v oblasti poznámek se bude zobrazovat vodorovně s obrazovkou a staticky vzájemně vůči sobě. Když se model otáčí, všechny prvky na pohledu popisu zůstanou rovnoběžné s obrazovkou na svém místě vzájemně vůči sobě.

Správa oblastí poznámek

Můžete vytvořit více popisových pohledů v oblasti poznámek dílů a sestav a odstranit a přejmenovat oblasti poznámek. Můžete také určit, jaká oblast poznámek se zobrazí při otevření dokumentu.

Oblasti poznámek jsou umístěny ve složce Poznámky, která se nachází pod složkou Popisy ve stromu FeatureManager. Více oblastí poznámek vám umožňuje vytvářet různé sady poznámek s možností umístit je do konkrétních oblastí poznámek, které můžete aktivovat.

Postup vytvoření oblasti poznámek:

  • Ve stromu FeatureManager ve složce Popisy klikněte pravým tlačítkem na Poznámky a vyberte Vložit oblast poznámek.

    Oblast poznámek se přidá do složky Poznámek se sekvenčním číslováním za jménem, například Oblast poznámek3.

Postup odstranění oblasti poznámek:

  • Ve stromu FeatureManager ve složce Popisy klikněte pravým tlačítkem na Oblast poznámek a vyberte Odstranit.

Postup přejmenování oblasti poznámek:

  1. Ve stromu FeatureManager ve složce Popisy klikněte, počkejte a klikněte na Oblast poznámek pro přejmenování.
  2. Zadejte nový název.
  3. Stiskněte klávesu Enter.

Postup určení oblasti poznámek, která se má zobrazit při otevření dílu nebo sestavy:

  • Ve stromu FeatureManager ve složce Popisy klikněte pravým tlačítkem na Oblast poznámek a vyberte Zobrazit při otevření.
    Abyste mohli změnit oblast poznámek zobrazenou při otevření, musíte nejprve zrušit vybranou zobrazovanou oblast poznámek. Klikněte pravým tlačítkem na oblast poznámek a zrušte zaškrtnutí možnosti Zobrazit při otevření.