Opcje systemu - Komunikaty/Błędy/Ostrzeżenia

Można kontrolować wyświetlanie niektórych komunikatów ostrzeżeń.

Kliknąć Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Komunikaty/Błędy/Ostrzeżenia.

Powiadomienia

Pokaż przypomnienie, jeżeli dokument nie został zapisany przez n minut Włącza notyfikację zapisywania i określa liczbę minut, które muszą upłynąć, zanim wyświetli się notyfikacja zapisywania.
Automatycznie odrzucaj powiadomienia po n sekundach Określa, jak długo jest wyświetlana notyfikacja zapisywania.

Błędy przebudowania

Kiedy pojawi się błąd przebudowy Definiuje wykonywaną czynność po pierwszym błędzie przebudowy.

Stop

Pozwala na naprawę modelu przed przebudową.

Wyjaśnienie błędu operacji jest wyświetlane po zatrzymaniu wskaźnika myszy nad operacją w drzewie operacji FeatureManager.

Kontynuuj

Kontynuacja przebudowy modelu z występującym błędem bez monitu.

Monituj

Wyświetla monit z pytaniem, czy kontynuować przebudowę czy zatrzymać po wystąpieniu błędu.

Pokaż błędy przy każdym przebudowaniu Wyświetla okno dialogowe Jaki błąd zawsze po przebudowaniu modelu. Po usunięciu okno dialogowe wyświetli się tylko raz.
Ostrzegaj mnie przed zapisaniem dokumentów z błędami przebudowy Wyświetla okno dialogowe Jaki błąd po zapisaniu dokumentu z błędami przebudowania i daje możliwość naprawy tych błędów przed zapisaniem dokumentu.

Drzewo operacji FeatureManager

Wyświetla ostrzeżenia drzewa FeatureManager Wybrać jedną z następujących opcji:

Zawsze

Nigdy

Wszystkie poza najwyższym poziomem

Ostrzeżenia pojawią się na poziomie operacji i grupy wiązań ale nie na najwyższym poziomie.

Opcja ta ma zastosowanie tylko do ostrzeżeń. Błędy są wyświetlane zawsze.
Traktuj brakujące odniesienia wiązań jako błędy Gdy opcja jest włączona, jeżeli w wiązaniu brak jest odniesienia (na przykład ze względu na usunięte lub zmodyfikowane części) pojawi się błąd w drzewie operacji FeatureManager i wiązanie, w którym brak jest odniesienia zostanie wygaszone.

Gdy opcja ta jest wyłączona, wiązanie z brakującym odniesieniem jest wygaszone bez wyświetlania błędu.

Złożenia

Automatycznie odrzucaj komunikaty odniesień i aktualizacji po n s Wymusza automatyczne odrzucanie okien dialogowych odniesienia/aktualizacji po upływie określonej liczby sekund podczas otwierania złożenia. Wykaz odrzuconych okien dialogowych można później przejrzeć w otwartym raporcie podsumowania. Patrz: Otwieranie dużych złożeń.
   

Zależności cykliczne

Wyświetla odwołania cykliczne w równaniach Wybrać jedną z następujących opcji:

Wszędzie

Tylko w oknie dialogowym równania

Nigdy

Wyświetla potencjalne odwołania cykliczne w równaniach Wybrać jedną z następujących opcji:

Wszędzie

Tylko w oknie dialogowym równania

Nigdy

Powiadomienia systemowe

Pojawiają się one na pasku zadań systemu Windows

Ukryj powiadomienia dotyczące karty graficznej/sterowników Ukrywa powiadomienia SOLIDWORKS Resource Monitor dotyczące karty graficznej lub sterownika.
Kliknąć Resetuj, aby przywrócić fabryczne ustawienia domyślne dla wszystkich opcji systemu lub tylko dla opcji na tej stronie.