Rozpoznawanie krok po kroku

Możemy rozpoznać niektóre operacje obiektów importowanych z części, zapisać część, a następnie rozpoznać więcej operacji z tego samego importowanego obiektu w późniejszym czasie.

Możemy również rozpoznać operacje częściowo rozpoznanych części (części, które zawierają importowane obiekty i rozpoznane operacje). Można zapisać częściowo rozpoznany dokument, aby zachować różne etapy jego rozpoznawania. Rozpoznawanie krok po kroku jest obsługiwane przez automatyczne i interaktywne rozpoznawanie operacji lub przez ich kombinację.
  • Rozpoznawanie krok po kroku jest dostępne dla części wieloobiektowych lub części z operacjami arkusza blachy.
  • Nazwy operacji sprzed ich rozpoznania nie są zachowywane po rozpoznaniu. Na przykład, operacja otworu nazwana przed rozpoznaniem Otwór-50 zostanie zmieniona na Otwór1 po rozpoznaniu, jeżeli jest to pierwszy rozpoznany otwór.
  • Polecenia Znajdź szyki, Połącz operacje i Rozpoznaj ponownie są dostępne tylko dla operacji wyświetlanych obecnie pod Rozpoznane operacje w menedżerze właściwości PropertyManager Etap pośredni. Nie możemy uruchomić tych poleceń na poprzednio istniejących operacjach.
Jeżeli część zawiera importowany obiekt i którąkolwiek z następujących operacji, FeatureWorks może rozpoznać te operacje:
  • Odgięcia bazowe
  • Naszkicowane zgięcia
  • Sfazowania, włącznie ze sfazowaniami ścian
  • Pochylenia
  • Wyciągnięcie dodania i wycięcia
  • Zaokrąglenia włącznie z zaokrągleniami ścian i pełnymi zaokrągleniami
  • Odgięcia krawędzi
  • Podwinięcia
  • Odgięcia dookolne
  • Otwory z Kreatora otworów (wszystkie standardy dla wszystkich typów otworów z Kreatora otworów)
  • Bazy-wyciągnięcia po profilach
  • Szyki włącznie z kołowym, liniowym, lustrem i opartym na szkicu
  • Dodania i wycięcia przez obrót
  • Obroty bez linii środkowej
  • Żebra
  • Skorupy
  • Dodania i wycięcia przez wyciągnięcie po ścieżce (bez krzywych prowadzących)
  • Pogrubienia dodania i wycięcia