Menedżer właściwości PropertyManager Opcje PhotoView 360

Menedżer właściwości PropertyManager PhotoView 360 Options kontroluje ustawienia dla PhotoView 360, włącznie z rozmiarem pliku wyjściowego i jakością renderowania.

Aby otworzyć tego menedżera właściwości PropertyManager, należy:

Przy dodanym PhotoView 360, w menedżerze właściwości DisplayManager kliknąć Opcje PhotoView .

Ustawienia obrazu wyjściowego

  Pomoc dynamiczna Wyświetla podręczne etykietki narzędzi dla każdej właściwości.
  Rozmiar obrazu wyjściowego - Wstępnie ustalone rozmiary obrazu Ustawia rozmiar obrazu wyjściowego na standardową szerokość i wysokość. Można również wybrać ustawienia przypisane dla bieżącej kamery lub ustawić dostosowane wartości.
Rozmiar obrazu wyjściowego - Szerokość obrazu Ustawia szerokość obrazu wyjściowego w pikselach.
Rozmiar obrazu wyjściowego - Wysokość obrazu Ustawia wysokość obrazu wyjściowego w pikselach.
  Stały współczynnik kształtu Zachowuje bieżącą proporcję szerokości do wysokości w obrazie wyjściowym.
  Użyj współczynnika kształtu kamery Ustawia współczynnik kształtu obrazu wyjściowego na współczynnik kształtu pola widzenia kamery. Dostępne jeżeli bieżący widok jest przez kamerę.
  Użyj współczynnika kształtu tła Ustawia współczynnik proporcji ostatecznego renderowania na współczynnik proporcji obrazu tła. Jeżeli opcja ta nie jest wybrana, obraz tła jest zniekształcony. Dostępne kiedy bieżąca scena używa obrazu dla jego tła. Ustawienie to jest ignorowane kiedy włączono Użyj współczynnika kształtu kamery.
  Format obrazu Zmienia typ pliku dla renderowanych obrazów.
  Domyślna ścieżka obrazu Ustawia domyślną ścieżkę dla renderowania, które zaplanowano za pomocą Harmonogramu zadań.

Jakość renderowania

Podgląd jakości renderowania Ustawia poziom jakości dla podglądu. Obrazy o wyższej jakości wymagają więcej czasu do renderowania.
Jakość ostatecznego renderowania Ustawia poziom jakości dla ostatecznego renderowania. Obrazy o wyższej jakości wymagają więcej czasu do renderowania.
Typowo, różnica pomiędzy Najlepsza i Maksymalna jest niewielka. Ustawienie Maksymalnajest najbardziej efektywne przy renderowaniu okludowanych przestrzeni oraz scen we wnętrzach.
Dostosowane ustawienia renderowania Umożliwia użycie dostosowanych ustawień dla określonej liczby odbić i refrakcji w ostatecznym renderze.
Można posłużyć się oknem Podgląd, aby sprawdzić, czy stosowane są idealne ustawienia odbić i refrakcji. Okno Podglądu odświeża się po jego kliknięciu .
Liczba odbić Ustawia liczbę odbić (maksymalnie 32) Na przykład gdy dwa odbijające obiekty znajdują się naprzeciw siebie, można określić liczbę odbić, które mnożą się i pojawiają, aby osłabnąć w danej odległości. Każda powierzchnia, od której odbijać ma się światło, wymaga jednego odbicia.

Liczba odbić wpływa na wydajność renderowania, dlatego wysoką liczbę odbić można stosować wyłącznie jeśli chcemy zobaczyć w renderowaniu wyraźne obiekty.

Liczba refrakcji Ustawia liczbę odbić (maksymalnie 32) Refrakcja zachodzi, gdy światło przechodzi przez przezroczysty obiekt. Dla każdej kolejnej ściany, przez którą przechodzi światło, wymagana jest jedna refrakcja. Na przykład aby światło przeszło przez szybę i trafiło w znajdujący się za nią obiekt, musi załamać się na dwóch ścianach. Jeśli nie ma wystarczającej liczby refrakcji, na przezroczystych obiektach mogą pojawić się czarne plamy.

Liczba refrakcji wpływa na wydajność renderowania.

Przykład: Określanie liczby załamań
Gamma Zmienia ustawienia środkowych odcieni renderowanego obrazu, utrzymując skrajne kolory biały i czarny bez zmian. Zwiększenie wartości rozjaśnia odcienie środkowe. Zmniejszenie wartości przyciemnia odcienie środkowe. Dalszej regulacji poziomów gamma można dokonać w oknie Ostateczne renderowanie.

Przykład ustawienia korekcji gamma

Tabela ta opisuje efekty ustawień jakości renderowania.

  Dobra Lepsza Najlepsza Maksimum
Jakość anty-aliasing 8 przykładów 16 przykładów 32 przykładów 128 przykładów
Liczba odbić 1 4 8 10
Liczba refrakcji 4 8 8 10
Promieniowanie pośrednie 128 512 1024 2048

Przykłady jakości renderowania i czasu renderowania:

Dobra, 29 sekund
 
Najlepsza, 2 minuty 19 sekund
 
Lepsza, 54 sekundy
 
Maksymalna, 6 minut 45 sekund

Poświata

Poświata Dodaje efekt poświaty, jarzenia wokół bardzo jasnych obiektów emisyjnych lub odbijających na obrazie. Poświata jest widoczna tylko w ostatecznym renderowaniu, a nie w podglądzie.
Żądana wartość poświaty Identyfikuje poziom jaskrawości lub emisyjności do którego stosowany jest efekt poświaty. Zmniejszenie wartości procentowej stosuje ten efekt do większej liczby elementów. Zwiększenie jej stosuje efekt do mniejszej liczby elementów.
Zasięg poświaty Ustawia odległość na jaką poświata promieniuje od źródła.

Renderowanie konturu/kreskowania

  Renderowanie konturu/kreskowania Wybrać Kontur, aby konturować linie do zewnętrznych krawędzi modelu. Wybrać Kreskowanie, aby ustawić nowe cieniowanie komórek.
Renderuj tylko z konturami Opcja dostępna po wybraniu Konturu. Renderuje tylko z liniami konturów. Zachowuje wyświetlanie tła lub sceny oraz ustawienia głębi ostrości.
Renderuj kontury i model bryłowy Opcja dostępna po wybraniu Konturu. Renderuje obraz z liniami konturów.
Renderuj tylko z krawędziami kreskowanymi Opcja dostępna po wybraniu Kreskowania. Renderuje obraz z liniami kreskowania bez współczynnika odbicia sceny.
Renderuj tylko z cieniowaniem kreskowanym Opcja dostępna po wybraniu Kreskowania. Renderuje obraz z cieniowaniem, ale bez linii komiksowych.
Renderuj z krawędziami kreskowanymi i cieniowaniem kreskowanym Opcja dostępna po wybraniu Kreskowania. Renderuje obraz z liniami kreskowanymi i cieniowaniem.
Grubość linii Ustawia grubość linii konturów lub kreskowania w pikselach.
  Edytuj kolor linii Ustawia kolor linii konturów lub kreskowania.

Kaustyka bezpośrednia

Kaustyka bezpośrednia jest widoczna wyłącznie po renderowaniu ostatecznym i tylko po odbiciu od wyglądu podłogi lub geometrii fizycznej w świetle ogniskowym lub punktowym. Światło odbija się od modelu lub jest przez niego filtrowane i tworzy jasny wzór na podłodze.

Kaustyka bezpośrednia Włącza kaustykę bezpośrednią w ostatecznym renderowaniu.
Ilość kaustyki Kontroluje ilość widocznej kaustyki przez wyznaczenie maksymalnej ilości padających fotonów. Zwiększenie tej ilości pozwala na uzyskanie ostrzejszej i wyraźniejszej kaustyki, lecz wydłuża czas renderowania.
Jakość kaustyki Kontroluje jakość kaustyki przez wyznaczenie ilości fotonów próbkowanych w każdym pikselu. Po zwiększeniu wartości uzyskuje się gładszy efekt kaustyki kosztem szczegółów. Zmniejszenie wartości powoduje wyostrzenie efektu kaustyki oraz zwiększenie ziarnistości.

Renderowanie sieciowe

Aby skrócić czas renderowania, klienci z usługą subskrypcji SOLIDWORKS mogą dzielić zadanie renderowania na wiele komputerów.
Obłożenie klienta Określa, ile pakietów (sekcji renderu) zostanie przesłanych do każdego procesora Klienta. Na przykład, jeśli komputer klienta ma 4 procesory, ustawienie na poziomie 200% prześle 8 pakietów (dwa na procesor) do tego klienta.

Wysokie ustawienie opcji Obłożenie klienta jest odpowiednie, jeśli komputery klienty są bardziej wydajne od komputera koordynatora. Jeśli komputery klienty są mniej wydajne od komputera koordynatora, ustawienie opcji Obłożenie klienta powyżej poziomu 200% spowoduje obniżenie wydajności renderowania.

Przykład: Porcje i Renderowanie przez sieć

Wyślij dane dla zadania sieciowego Przesyła dane przez sieć zamiast korzystać z katalogu współdzielonego. Przesyłanie danych w sieci pozwala uniknąć problemów z uprawnieniami oraz różnicami w konfiguracji platform, które mogą wystąpić w przypadku korzystania z katalogów współdzielonych.
Katalog udostępniony w sieci Wykorzystuje katalog współdzielony w sieci w celu przechowywania renderów sieciowych, dzięki czemu można uniknąć przesyłania zasobów danych sceny do każdego węzła w sieci. Korzystanie z katalogu współdzielonego może być metodą szybszą, jeśli wykorzystywanych jest wiele komputerów klientów.