Skrýt obsah

Kontrola přesahů 3D objemů

Pomocí příkazu Interfere můžete zkontrolovat přesahy do modelu objemu. Příkaz vyžaduje dvě sady 3D objemů. Otestuje každý objekt z první sady s každým objektem z druhé sady pro určení společného objemu.

Pokud se vyskytnou nějaké přesahy, můžete:

  • Vytvořit všechny přesahující 3D objemy z objemů, které se překrývají.
  • Procházet zvýrazněná zobrazení párů 3D objemů, které se překrývají.

Chcete-li zkontrolovat překrývání mezi dvěma nebo více 3D objemy:

  1. V příkazovém řádku napište Interfere.
  2. Vyberte první sadu objemů a stiskněte klávesu Enter.
  3. Vyberte druhou sadu objemů a stiskněte klávesu Enter.

    Pokud definujete jen jednu vybranou sadu 3D objemů, všechny vybrané 3D objemy jsou zkontrolovány proti sobě.

    Pokud definujete dvě sady výběru, 3D objemy v první sadě jsou zkontrolovány oproti 3D objemům v druhé sadě.

    Pokud zahrnete stejný 3D objem v obou sadách výběru, předpokládá se, že je objekt částí první sady a je ignorován ve druhé sadě.
  4. Určete, zda chcete vytvořit přesahy 3D objemů ze společného objemu dvou nebo více 3D objemů.
  5. Určete, zda chcete zvýraznit páry přesahujících 3D objemů.

    Pokud chcete zvýraznit páry přesahujících 3D objemů, použijte Další pro procházení párů objektů.

Poznámka: Tento příkaz zachovává původní objekty neporušené na rozdíl od příkazů provádějících logické operace s 3D objemy.

Možnosti překrývání

Vnořený výběr

Umožňuje zvolit 3D objemy vnořené do symbolů a vnějších odkazů.

Přístup

Příkaz: Interfere



Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Kontrola přesahů 3D objemů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: 2023 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.