Zarządzanie jakością pliku PDF
Niezależnie od tego, czy tworzony jest jeden plik PDF, czy kilka plików PDF, można poprawić jakość czcionek i obrazów używanych w pliku PDF. Ponadto można określić sposób obsługi warstw i hiperłączy.
Aby poprawić jakość, należy zwiększyć rozdzielczość pliku PDF. W przypadku grafiki wymagającej zmiany rozmiaru zaleca się używanie plików typu wektorowego.
Okno dialogowe umożliwia zarządzanie jakością pliku PDF, czcionek i danymi przeznaczonymi do uwzględnienia w nim.
Jest to podrzędne okno dialogowe okna dialogowego Drukuj.
Aby ustawić opcje jakości pliku PDF:
- Opcje jakości można ustawić:
- Podczas drukowania jednego lub kilku rysunków do formatu PDF: W oknie dialogowym Drukuj, w obszarze Drukarka/ploter, w polu Nazwa, wybrać PDF. Kliknąć Opcje PDF.
- Podczas eksportowania rysunku do formatu PDF: W oknie dialogowym Eksport PDF kliknąć Dodatkowe opcje.
- W oknie dialogowym należy wykonać następujące czynności:
Jakość można kontrolować za pomocą opcji w obszarze Zarządzanie jakością:
- Jakość wektora. Pozwala określić rozdzielczość grafiki wektorowej w pliku PDF. Do drukowania z przeglądarki należy używać rozdzielczości odpowiadających parametrom drukarki. Do wyświetlania na ekranie można używać rozdzielczości powyżej 2400 dpi.
- Jakość obrazu rastrowego. Pozwala określić rozdzielczość obrazów rastrowych. Do drukowania z przeglądarki należy używać rozdzielczości odpowiadających parametrom drukarki. Do wyświetlania na ekranie można używać rozdzielczości powyżej 2400 dpi.
- Kontrola scalania. Pozwala określić, czy nakładające się linie mają być zastępowane, czy scalane.
Dane, które mają być zawarte w pliku PDF, można kontrolować w oknie Zarządzanie danymi za pomocą opcji:
- Użyj warstw w pliku PDF (PDF wer. 1.5 lub nowsza). tworzy w pliku PDF warstwy zgodne z warstwami w rysunku. Użycie tej opcji powoduje zwiększenie rozmiaru pliku PDF.
- Dodaj hiperłącza. Pozwala przekształcić łącza do arkuszy w hiperłącza w wieloarkuszowych plikach PDF.
Czcionkami TrueType z rysunków można zarządzać opcjami w sekcji Zarządzanie czcionkami:
- Zagnieźdź czcionki True Type wykorzystane w rysunku. Przechwytuje czcionki True Type używane w adnotacjach do rysunku i uwzględnia je w pliku PDF. Podczas wyświetlania pliku PDF czcionki są odczytywane bezpośrednio z pliku PDF, a przeglądarka plików PDF nie powinna ich zastępować. Użycie tej opcji powoduje zwiększenie rozmiaru pliku PDF.
Wyjątki:
- Czcionki, które nie są czcionkami TrueType
- Pionowe czcionki azjatyckie
- Zoptymalizowany. określa, czy przy tworzeniu pliku PDF ma zostać użyta optymalizacja związana z czcionkami TrueType. Może to wpłynąć na wydajność, ale pozwala uzyskać mniejszy rozmiar pliku.
- Przekonwertuj wszystkie teksty True Type wykorzystane w rysunku. Umożliwia przekonwertowanie całego tekstu na geometrię podczas eksportu do pliku PDF, gdy nie można dołączyć czcionek TrueType do pliku PDF. Tekst w pliku PDF jest identyczny jak na rysunku.
-
Tekst SHX jako geometria. Pozwala na konwersję czcionek SHX na geometrię. Dzięki temu adnotacje używające czcionek SHX są reprezentowane przy użyciu elementów geometrycznych, takich jak linie i łuki. W przeciwnym razie takie adnotacje wyglądają jak wiersze tekstu w pliku PDF używającym równoważnej lub podobnej czcionki TrueType, co pozwala na wybranie adnotacji w pliku PDF jako obiektów tekstowych.
Czcionki kształtu są zawsze drukowane jako geometria, niezależnie od dokonanego wyboru.
Uwaga: Narzędzie Szukaj w przeglądarce plików PDF umożliwia zlokalizowanie określonego tekstu w pliku.
- Kliknąć OK.
Rysunek można wydrukować na drukarce lub ploterze. Można również wydrukować rysunek do pliku.
Miejsce przeznaczenia wyników rysunku można określić za pomocą układu strony.
Miejsce przeznaczenia wyników rysunku można określić za pomocą konfiguracji wydruku.
Skrót klawiaturowy: Polecenie + P