Kalkomanie
Można dodawać kalkomanie do modeli w aplikacji SolidWorks, przy włączonej aplikacji PhotoWorks.
Pliki obrazu i maski
Dostępna jest biblioteka kalkomanii na karcie Elementy PhotoWorks w Okienku zadań. Pliki obrazów i ich pliki masek rezydują w katalogu:
<katalog_instalacyjny>\data\images\textures\decals
Możemy tworzyć dostosowane kalkomanie modyfikując kalkomanie z biblioteki lub tworząc nowe kalkomanie z obrazów. Następnie można zapisywać te kalkomanie do biblioteki.
Mapowanie tekstury
Możemy wybrać geometrię, na którą chcemy nałożyć kalkomanię i wybrać spośród kilku typów mapowania.
Iluminacja
Właściwościami Iluminacji kalkomanii mogą być właściwości niżej leżącego wyglądu lub jej własnego wyglądu.
Kalkomanie w menedżerze renderowania
Na karcie menedżera renderowania w okienku po lewej stronie dostępne są menu podręczne dla foldera Kalkomanie.
Kolejność kalkomanii
Jeżeli nałożono wiele kalkomanii, są one renderowane w kolejności nakładania. Jeżeli jedna kalkomania została nałożona na drugą, to pojawi się ona na wierzchu.
Współużytkowanie dostosowanych kalkomanii
Należy użyć Pliku przenośnego kiedy wysyłamy modele z dostosowanymi kalkomaniami do innych użytkowników, aby dostosowane elementy były uwzględnione.
Tematy pokrewne
Cylindryczne mapowanie kalkomanii
Kalkomanie poddane mapowaniu etykiet
Mapowanie kalkomanii rzutem
Sferyczne mapowanie kalkomanii