Skrýt obsah

Základní ovladače osvětlení

Přidání zdroje světla:

  1. Pravým tlačítkem klepněte na Světla, kamery a prostředí art\litefldr.gif nebo na libovolné stávající světlo.

  2. Vyberte Přidat kuželové světlo (nebo Přidat směrové světlo, případně Přidat bodové světlo).

    - nebo -

    Klepněte na Zobrazit, Světla a kamery, Přidat kuželové světlo (nebo Přidat směrové světlo, nebo Přidat bodové světlo).

Odstranění zdroje světla:

  1. Klepnutím na rozbalte Světla, kamery a prostředí art\litefldr.gif.

  2. Klepněte na Kuželové (nebo Směrové, případně Bodové) a stiskněte klávesu Delete.

    - nebo -

    Klepněte na Zobrazit, Světla a kamery, Odstranit, Kuželové (nebo Směrové, nebo Bodové).

  3. Potvrďte odstranění.

Chcete-li zhasnout světlo, aniž byste je museli odstranit:

  1. Klepnutím na rozbalte Světla, kamery a prostředí art\litefldr.gif.

  2. Pravým tlačítkem klepněte na zdroj světla a vyberte Vlastnosti.

    - nebo -

    Klepněte na Zobrazit, Světla a kamery, Vlastnosti, Okolní (nebo Směrové, Kuželové nebo Bodové).

  3. V PropertyManageru klepněte na Zapnout/vypnout .

Úprava vlastností osvětlení:

  1. Klepnutím na rozbalte Světla, kamery a prostředí art\litefldr.gif.

  2. Pravým tlačítkem klepněte na zdroj světla a vyberte Vlastnosti.

  3. Upravte vlastnosti podle potřeby. Vlastnosti osvětlení závisí na typu zdroje světla, který jste vybrali. Viz:

Při úpravách každého světla se objeví grafické znázornění daného zdroje světla označující barvu a směr světla.

  1. Klepněte na .

Návod na zobrazení všech světel v modelu:

Klepněte na Zobrazit světla (panel nástrojů Zobrazit), nebo klepněte pravým tlačítkem na Světla, kamery a prostředí art\litefldr.gif a vyberte Zobrazit světla.

 



Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Základní ovladače osvětlení
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2010 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.