Skrýt obsah

Diagnostika selhání

Při selhání tvorby sítě software zobrazí zprávu a zastaví činnost (v případě, že nejsou aktivní automatické pokusy). Nástroj diagnostiky selhání pomůže najít a vyřešit problémy tvorby sítě.

Tvorba sítě objemové součásti probíhá ve dvou základních fázích. V první fázi umístí nástroj pro tvorbu sítě uzly na hranici. Tato fáze se nazývá tvorba povrchové sítě. Pokud proběhne úspěšně, nástroj pro tvorbu sítě zahájí druhou fázi, během níž vytvoří uzly uvnitř modelu, vyplní objem čtyřúhelníkovými elementy a uprostřed umístí další uzly. Uzly jsou uprostřed umístěny pouze, pokud je požadována vysoká kvalita sítě v dialogovém okně Možnosti tvorby sítě. K selhání může dojít v libovolné z těchto fází.

PropertyManager Diagnostika selhání zobrazí a zvýrazní součásti, které selhaly. Pro každou součást zobrazí a zvýrazní plochy a hrany, které způsobily selhání.

  • Chybné součásti . Zobrazí všechny součásti, které selhaly při tvorbě sítě.

  • Stav . Zobrazí fázi, ve které tvorba sítě selhala pro součásti zvýrazněné v poli Chybné součásti a nabídne možné řešení.

  • Chybné plochy . Zobrazí plochy včetně přidružených prvků, které způsobily selhání tvorby sítě součásti zvýrazněné v poli Chybné součásti.

  • Chybné hrany . Zobrazí hrany, které způsobily selhání tvorby sítě zvýrazněných ploch v poli Chybné plochy.

Klepněte na Nástroje, Ověřit, chcete-li zkontrolovat chybnou geometrii v modelu.

Jak zjistit chybné součásti:

  1. Po selhání tvorby sítě klepněte pravým tlačítkem na ikonu Síť a vyberte příkaz Diagnostika selhání.

  2. Chcete-li určit problém se součástí, vyberte ji ze seznamu.

Všechny plochy a hrany vybrané součásti, která způsobila selhání tvorby sítě se zvýrazní v grafické ploše.

  1. Chcete-li určit chybnou plochu nebo hranu, vyberte ji v seznamu.

Vybraná plocha nebo hrana se zvýrazní v grafické ploše.

PropertyManager Diagnostiky selhání je dostupný pouze pro objemovou síť.

 



Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Diagnostika selhání
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2011 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.