Skrýt obsah

Vytvoření základního plechu

Základní plech je první prvek nového plechového dílu.

Když si do dílu SolidWorks přidáte základní plech, tento díl se označí jako plechový díl. Tam, kde je to potřeba, se přidají ohyby a ve stromu FeatureManageru se objeví prvky specifické pro plechové díly.

Důležité poznámky ohledně prvku Základní plech:

Vytvoření prvku Základní plech:

  1. Vytvořte skicu, která bude splňovat výše uvedené požadavky. Můžete také případně vybrat prvek Základní plech ještě před vytvořením skici (ale až poté, co vyberete rovinu). Když si vyberete prvek Základní plech, otevře se na rovině skica.
  2. Klikněte na Základní plech/ouško Tool_Base_Flange_Tab_Sheet_Metal.gif na panelu nástrojů pro plechové díly nebo na položku nabídky Vložit > Plechový díl > Základní plech .

    Ovládací prvky v okně PropertyManager nástroje Základní plech se aktualizují podle vaší skici. U skici s jedním uzavřeným profilem se například nezobrazí pole Směr č. 1 a Směr č. 2.

  3. Je-li potřeba, nastavte pro Směr č. 1Směr č. 2 parametry pro UkončeníHloubku PM_distance1.gif.
  4. V nabídce Parametry plechového dílu:
    1. Nastavte hodnotu pro Tloušťku PM_thickness.gif, která bude udávat tloušťku plechového dílu.
    2. Výběrem políčka Obrátit směr přidáte tloušťku skici v opačném směru.
    3. Zadejte hodnotu pro Poloměr ohybu PM_fillet_radius.gif.
  5. V položce Přídavek na ohyb vyberte typ přídavku na ohyb.
    1. Pokud jste si vybrali K-Factor,Přídavek na ohyb nebo Zkrácení ohybu, zadejte hodnotu.
    2. Pokud jste vybrali možnost Tabulka ohybů nebo Výpočet ohybu, vyberte tabulku ze seznamu nebo klikněte na Procházet a najděte soubor tabulky.
  6. V položce Automatické odlehčení vyberte typ odlehčení. Pokud vyberete možnost Obdélníkové nebo Oválné, proveďte jeden z následujících úkonů:
    • Vyberte Použít poměr odlehčení a nastavte hodnotu pro Poměr.
    • Zrušte výběr políčka Použít poměr odlehčení a nastavte hodnotu pro Šířku odlehčení PM_sheetmtl_relief_width.gifHloubku odlehčení PM_sheetmtl_relief_depth.gif.
  7. Klikněte na tlačítko PM_OK.gif.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vytvoření základního plechu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2012 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.