Ukryj spis treści

Dostosowane szablony tabeli

Możemy dostosować standardowe szablony tabeli celem zapisania do późniejszego użycia.

Aby dostosować szablon tabeli, należy:

  1. Otworzyć model zawierający cechy charakterystyczne potrzebne dla szablonu:
    • Komponenty
    • Dostosowane właściwości
  2. Wstawić tabelę. W menedżerze właściwości PropertyManager tabeli, wybrać jeden ze standardowych szablonów dostarczonych z oprogramowaniem SolidWorks, na przykład:
    • bom-standard.sldbomtbt dla Listy materiałów
    • standard hole table--letters.sldholtbt dla tabeli otworów
    • standard revision block.sldrevtbt dla tabeli poprawek
    • cut list.sldwldtbt dla listy elementów ciętych konstrukcji spawanej
    • title block template.sldtbt dla tabeli bloku tytułowego
    • weldtable-standard.sldwldtbt dla tabeli spoin
  3. Edytować tabelę zgodnie z poniższym opisem, a następnie zapisać tabele jako szablon.

    Aby dodać kolumnę, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w kolumnie tabeli i wybrać Wstaw > Kolumna w prawo lub Kolumna w lewo.

    Aby dodać wiersz, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wierszu tabeli i wybrać Wstaw > Wiersz nad lub Wiersz pod.

    Procedury dostosowywania szerokości kolumn lub wysokości wierszy, scalania lub dzielenia tabel lub komórek, sortowania kolumn, itd. zawiera temat Adnotacje - tabele.



Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Dostosowane szablony tabeli
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2013 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.