Można utworzyć bryłę z naczynia poprzez scalenie wspólnej powierzchni lub obiektów bryłowych w jedną część, a następnie usunięcie geometrii określonej przez obiekty otaczające naczynie.
Aby utworzyć bryłę z naczynia w jedną część z dwoma wspólnymi obiektami otaczającymi naczynie:
- Przy otwartej części kliknąć
.
- W przypadku brył, powierzchni lub płaszczyzn, należy wybrać dwa wspólne obiekty otaczające naczynie.
-
Kliknąć Przecięcie.
Trzy regiony, które można wykluczyć z ostatecznych wyników, wyświetlają się w obszarze graficznym i są wymienione w opcji
Regiony do wykluczenia na
Liście regionów.
To działanie powoduje, że po wyborze dwóch wspólnych obiektów otaczających naczynia, takich jak obiekty tworzące części formowane, powstaną trzy regiony. Liczba regionów zależy od wybranych obiektów.
- Kliknąć Wybierz wszystkie
i wyczyścić Region 2, obszar gniazda.Sprawdzić wynik w obszarze graficznym, aby upewnić się, że dodano tylko jedno naczynie.
- Kliknąć
.