Okno dialogowe Lista

Okno dialogowe Lista służy do zarządzania listami wartości (i ich aktualizowania) w odniesieniu do list kart danych lub pól wyboru bez konieczności modyfikowania wartości list osobno na każdej karcie.

Aby wyświetlić to okno dialogowe, należy:

Kliknąć prawym przyciskiem myszy pozycję Listy i wybrać polecenie Dodaj nową.

Nazwa listy  
Typ danych Określić, czy lista powinna pokazywać statyczne wartości Tekst czy wartości Z bazy danych SQL.

Typ danych – Tekst

W przypadku listy tekstowej w obszarze Dane wprowadzić wartości dla listy, po jednej wartości w każdym wierszu.

Typ danych – Z bazy danych SQL

Jeśli w obszarze Typ danych zostanie wybrana opcja Z bazy danych SQL, trzeba wypełnić zapytanie SQL i informacje o połączeniu używane w celu uzyskania dostępu do zewnętrznej bazy danych.

Polecenie SQL Wprowadzić zapytanie w języku T-SQL, które wybiera wartości listy z tabeli bazy danych.

W tym przykładzie zapytanie spowoduje wyświetlenie listy firm z tabeli Dostawcy w przykładowej bazie danych SQL Northwind.

Select NazwaFirmy

From Dostawcy

Order by NazwaFirmy

Serwer Adres IP lub nazwa serwera SQL, na którym znajduje się baza danych.
Baza danych Nazwa bazy danych SQL zawierającej wartości listy.
Logowanie Nazwa użytkownika SQL, który może uzyskiwać dostęp do tabeli bazy danych przy użyciu zapytania.
Password Hasło użytkownika SQL.
Odśwież Jeśli lista SQL ma być okresowo aktualizowana, określić, kiedy dane zapytanie powinno być uruchamiane, aby odświeżyć listę wartości.
Odśwież, gdy utworzony zostanie następujący klucz rejestru

Określić wartość rejestru na serwerze SQL obsługującym bazę danych programu SOLIDWORKS PDM, która powinna wyzwalać odświeżanie, jeśli ulegnie zmianie. Wartość ta jest sprawdzana co minutę, a jeśli zostanie zmieniona, zapytanie SQL jest uruchamiane i odświeża listę. Należy pamiętać, aby podać pełną nazwę klucza i wartość. Na przykład:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\SOLIDWORKS\Applications\PDMWorks Enterprise\ListUpdate\Update

Okresowe odświeżanie co

Określić interwał odświeżania w minutach. Minimalna wartość wynosi 1 (jedna minuta).

Typ danych – Tekst z aliasem

W obszarze Dane:

Data
Wyświetlona wartość

Wartość, która jest wyświetlana na karcie danych.

Alias

Alias, który jest zapisany w pliku i bazie danych.

Jeśli istnieje arkusz kalkulacyjny lub dokument, który zawiera zestaw wyświetlanych wartości i aliasów, można go skopiować, kliknąć w obszarze Wyświetlona wartość i wkleić do listy Tekst z aliasem.