Regulacja ustawień PowerBoost dla śledzenia promieni

Śledzenie promieni jest techniką renderowania scen 3D. Jej działanie polega na śledzeniu ścieżki każdego promienia światła od jego źródła do momentu, aż opuści scenę lub stanie się zbyt słaby, aby wywrzeć efekt. Termin ten stosuje się również do metody odwrotnej: śledzenia ścieżki każdego promienia światła z kamery z powrotem do źródła światła.

Funkcja PowerBoost (dostępna tylko w oprogramowaniu SOLIDWORKS Visualize Professional) zapewnia nowy tryb renderowania, który polega na wysyłaniu strumieni w celu śledzenia promieni bezpośrednio do okienka ekranu aplikacji Visualize. Wymagane jest połączenie z Internetem, a w celu uzyskania najlepszej wydajności zaleca się, aby węzeł aplikacji Visualize Boost lub urządzenie NVIDIA Quadro VCA skonfigurować na komputerze z wieloma procesorami GPU.

Aby dostosować ustawienia PowerBoost dla śledzenia promieni:

  1. W SOLIDWORKS Visualize kliknąć Narzędzia > Opcje i wybrać kartę Boost.
  2. Na liście Profile wybrać profil klastra na wysokowydajnym komputerze lub urządzeniu NVIDIA Quadro® VCA.
  3. Domyślne ustawienia PowerBoost są dopuszczalne dla większości sieci. W zależności od potrzeby można zmieniać następujące ustawienia:

    • Tryb transmisji: Przesyłanie strumieniowe jest ustawieniem domyślnym i stosuje się je do połączeń sieciowych o niewielkiej przepustowości i dużym opóźnieniu. Wybrać ustawienie Synchroniczne, jeśli połączenie sieciowe ma bardzo wysoką przepustowość i niewielkie opóźnienie, co jest częstym zjawiskiem w sieciach lokalnych.
    • Format transmisji: Domyślny format to H.264, który wymaga stosunkowo niewielkiej przepustowości, co zwiększa wydajność. Format Bezstratny zapewnia nieco wyższą jakość obrazu, ale wymaga dużo większej przepustowości i zmniejsza wydajność.
    • Szybkość strumieniowania: Wyższe wartości zwiększają jakość obrazu, ale wymagają większej przepustowości sieci. Mniejsze wartości wymagają mniejszej przepustowości, ale obniżają jakość obrazu.
    • Maksymalny klatkaż: Wyższe wartości zwiększają jakość obrazu, ale sprawiają, że aplikacja reaguje wolniej. Mniejsze wartości zwiększają szybkość reagowania, ale obniżają jakość obrazu.
    • Opóźnienie: Wyższe wartości poprawiają jakość obrazu, ale pogarszają reakcję oprogramowania na impulsy wejściowe od użytkownika (np. ruchy kamerą). Mniejsze wartości zwiększają szybkość reagowania, ale obniżają jakość obrazu.