Profile administracyjne

Począwszy od wersji 2015 Service Pack 1, oprócz indywidualnych profili na komputerze lokalnym można tworzyć profile administracyjne.

Profile administracyjne mogą aktywować ustawienia na komputerach klienckich, co zapewnia ujednoliconą konfigurację i przestrzeganie zasad firmowych przez grupy robocze.

Profile administracyjne są prostymi plikami profile.xml o strukturze profili indywidualnych, ale zawierają jedynie ustawienia przeznaczone do zastąpienia. Zawierają wybrane ustawienia, które muszą być wspólne dla wszystkich użytkowników. W plikach tych nie powinny znajdować się żadne nieadministracyjne preferencje własne.

Profile administracyjne są wczytywane po profilach indywidualnych i działają jak ich poprawki. Ustawienia zawarte w profilach administracyjnych zastępują ustawienia z profili indywidualnych. Jedyny wyjątek to profile zawierające wiele ścieżek. W przypadku plików z wieloma ścieżkami poprawki są dodawane do listy i są wyszukiwane jako pierwsze. Ponadto foldery, do których nie można uzyskać dostępu, są łączone. Niektóre foldery sieciowe mogą być czasowo niedostępne, ale dostęp do nich może być możliwy po pewnym czasie.

Można utworzyć wiele profili administracyjnych. Co więcej, profile administracyjne można skonfigurować tak, aby miały zastosowanie tylko do określonych wersji programu.

Przykładowy plik administrative_profile.xml

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<settings>
	<group name="current workspace">
		<setting type="QString" name="workspace name" value="Corporate UI"/>
	</group>
	<group name="preferences_display">
		<setting type="int" name="graphicswinmodelbackgrndcolor"
		value="16777215"/>
		<setting type="QString" name="textfont" value="Courier New"/>
	</group>
	<group name="variables">
		<setting type="long" value="15" name="savetime"/>
	</group>
</settings>