Skrýt obsah

Možnosti síly a kroutícího momentu

Síla, tlak a moment

Kolmá

Aplikuje rovinnou sílu kolmo na vybranou hranu.

Nelze použít sílu kolmou na plochu nebo vrchol.

Vybraný směr

Pomocí referenční geometrie použijte zatížení. Referencí může být plocha nebo rovina rovnoběžná s rovinou řezu, osou nebo hranou.

Tabulka obsahuje sílu, tlak a moment, které nelze použít v určitých směrech.

Referenční geometrie Síla nebo tlak Moment
Plocha nebo rovina rovnoběžná s rovinou řezu

- Kolmo k rovině

– Podél prvního směru roviny

– Podél druhého směru roviny

Hrana   Momenty nelze použít
Osa na rovině řezu

- Obvodový

Momenty nelze použít
Osa kolmá na rovinu řezu – Axiální

- Radiální

- Obvodový

Nerovnoměrné rozložení síly nebo ložiskového zatížení nelze použít na studii 2D zjednodušení. Odstředivé zatížení lze použít jen na problémy souměrné podle osy.

Krut

Na problémy rovinného napětí a deformace lze použít kroutivý moment okolo osy kolmé na rovinu řezu.



Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Možnosti síly a kroutícího momentu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.