Aby wykonać nieliniową analizę statyczną przy użyciu kontroli Przemieszczenia, należy:
- Utworzyć nieliniowe badanie statyczne.
- Kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę badania i wybrać Właściwości.
- Na karcie Rozwiązanie określić parametry Czas rozpoczęcia, Czas zakończenia i Przyrost czasu oraz wybrać żądane ustawienia w polach Opcje nieliniowości geometrii i Solver.
- Kliknąć przycisk Zaawansowane opcje, aby wybrać metodę kontroli przemieszczenia i zdefiniować Opcje kontroli przemieszczenia, określając kontrolujący stopień swobody jako funkcję czasu. Jest to jedyna krzywa czasu używana przez metodę kontroli Przemieszczenia. Zakres czasowy powinien obejmować Czas rozpoczęcia i Czas zakończenia.
- Aby uwzględnić efekty termiczne lub przepływu, kliknąć kartę Efekty przepływu/termiczne, po czym skonfigurować żądane opcje.
- Kliknąć OK.
- Zdefiniować właściwości materiału, siatkę, obciążenia i umocowania. Żadne obciążenie ani umocowanie nie jest skojarzone z krzywą czasu.
- Kliknąć prawym przyciskiem myszy folder Result Options w drzewie, aby określić opcje zapisywania wyników.
- Uruchomić badanie i przejrzeć wyniki jako funkcję parametru obciążenia.