Powracanie do normalnego stanu po nieudanej lub anulowanej instalacji

Jeżeli podczas instalacji wystąpi błąd lub anulowanie, można powrócić do normalnego stanu w tej sytuacji poprzez ponowne uruchomienie instalacji.

  1. Zarejestrować komunikat błędu oraz kod produktu dla instalacji, która się nie powiodła, ukazane na ekranie Błędy instalacji lub Anulowano instalację.
    Jeżeli pojawi się monit o plik źródłowy, a istniejąca instalacja SOLIDWORKS nie jest modyfikowana, to instalacja lub komputer mogą być uszkodzone. Należy skontaktować się z dystrybutorem SOLIDWORKS.
  2. Ponownie uruchomić komputer.
  3. Aby upewnić się, że żadne produkty SOLIDWORKS nie są uruchomione, w Windows należy nacisnąć Ctrl+Alt+Delete i otworzyć Menedżer zadań.
  4. Na karcie Procesy, jeżeli którekolwiek z poniższych procesów pojawiają się w części Nazwa obrazu, należy je wybrać i kliknąć Zakończ proces.
    • SLDWORKS.exe
    • EModelViewer.exe
    • PDMworks.exe
    • pdmwVault.exe
    • SWViewer.exe
    • solidworksexplorer.exe
    • swlmwiz.exe
    • photoview360.exe
    • SWBoengine.exe
    • SWVBAServer.exe
    • Sldshellextserver.exe
  5. Jeżeli aplikacja jest już zainstalowana i próbowano ją zmodyfikować lub usunąć, należy spróbować naprawić instalację. Aby uzyskać więcej informacji, patrz Naprawianie instalacji.
  6. W systemie Windows 7 lub nowszym kliknąć Start > Panel sterowania > Programy i funkcje. W starszych wersjach systemu Windows kliknąć Start > Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy .
  7. Wybrać wersję SOLIDWORKS, której instalacja się nie powiodła.
    Jeżeli nie ma wpisu dla wersji SOLIDWORKS, którą próbujemy zainstalować, należy powtórzyć proces instalacji.
  8. Wykonać jedną z poniższych czynności:
    • Aby spróbować ponownie, należy kliknąć Zmień i wybrać wszystkie produkty, których instalacja nie powiodła się lub zostały pominięte podczas instalacji.
    • Aby pominąć instalację, która się nie powiodła, należy kliknąć Zmień i wybrać wszystkie produkty, które zostały pominięte podczas instalacji. Wyczyścić produkty, których instalacja nie powiodła się.

    • Aby porzucić instalację, należy kliknąć Usuń i wybrać wszystkie produkty, które zostały zainstalowane.
    Nie przywróci to poprzedniej wersji żadnego z aktualizowanych produktów.