Přidání prohlížeče pro příkaz Zobrazit soubor (pouze pro SOLIDWORKS PDM Professional)

Jestliže propojíte externí prohlížeč s určitým typem souboru, otevře se soubor v okně tohoto externího prohlížeče v následujících případech:

  • Když kliknete pravým tlačítkem na soubor a vyberete příkaz Zobrazit soubor.
  • Když stisknete ikonu Zobrazit soubor (panel nástrojů).
  • Když vyberete příkaz Zobrazit v okně Historie.
  • Když vyberete příkaz Zobrazit v přijatých oznámeních.
Změna těchto nastavení nemá vliv na záložku Náhled v Průzkumníku souborů a Průzkumníku položek. Záložka Náhled pracuje s prohlížeči nainstalovanými na klientském počítači, které podporují technologii ActiveX. Typy souborů, které nejsou na záložce Náhled podporovány, musíte asociovat se samostatnými prohlížeči, který se bude spouštět výše uvedenými akcemi.

Tento postup popisuje přiřazení prohlížeče k uživateli. Prohlížeč můžete přiřadit i členům skupiny.

Prohlížeč přiřadíte takto:

  1. V části Uživatelé klikněte pravým tlačítkem na uživatele a vyberte položku Nastavení.
  2. V okně Nastavení na záložce Prohlížeče klikněte na možnost Přidat.
  3. V nastavení Vybraný prohlížeč zadejte přípony, které chcete s prohlížečem asociovat, a oddělte je čárkou.
  4. Zadejte úplnou cestu ke spustitelnému souboru prohlížeče nebo klikněte na tlačítko Procházet a vyhledejte jej.

    Je-li prohlížeč nainstalován v systémové složce, je systémová cesta nahrazena proměnnou ProgramFiles, aby byla cesta správně vyhodnocena na všech klientských počítačích bez ohledu na nastavení operačního systému. Můžete také kliknout na a vybrat jinou systémovou proměnnou.

    Jestliže cesta obsahuje mezery, obklopte je uvozovkami (" ").

  5. Zadejte do pole s cestou k prohlížeči případné další parametry.
    Chcete-li vložit jako argument název souboru, který se má otevřít, klikněte na a vyberte možnost Argument "%1 %" .
    V závislosti na prohlížeči je možné, že budete muset úplnou cestu k programu uzavřít do uvozovek.
  6. Klepněte na tlačítko OK.