Tlak

Můžete použít rovnoměrný nebo nerovnoměrný (proměnný) tlak na plochy použité ve strukturálních (statických, frekvenčních, nelineárních a dynamických) studiích a studiích zborcení.

Jednotný tlak je aplikován v určeném směru s jednotným rozložením na všechny vybrané plochy. Tlak je možné aplikovat kolmo k vybraným plochám nebo v některém jiném směru. Například hydrostatický tlak kolmo na plochy, zatímco sníh na zkosené střeše aplikuje vertikální tlak a vodorovně vanoucí vítr aplikuje horizontální tlak.

Velikost ekvivalentní síly generované tlakem se rovná hodnotě tlaku krát obsah plochy. Čistá ekvivalentní síla však závisí na geometrii plochy a směru tlaku. Například reakční síla tvořená aplikovaným hydrostatickým tlakem na celou válcovou plochu je kvůli symetrii rovna nule.

Nerovnoměrný tlak je popsán násobitelem a rozložením tlaku. Rozložení tlaku je popsáno součiniteli polynomu druhého řádu v podmínkách referenčního souřadného systému.
Souřadný systém by měl být orientován tak, aby se rozložení na cílovou plochu měnilo pouze s ohledem na souřadnice x a y.