Skrýt obsah

Tolerování

Geometrické kótování a tolerování (GD&T) znamená celou řadu výhod:

  • Návrhový jazyk je standardizován.
  • Záměr návrhu je přesný a jasný zákazníkům, dodavatelům a výrobním týmům.
  • Nejhorší případ vazebních omezení lze vypočítat.
  • Prostřednictvím použití základen jsou výrobní a kontrolní procesy opakovatelné.
  • Je zajištěna sestava z ověřených výrobních dílů.

K dispozici jsou dvě aplikace na základě GD&T:

DimXpert pro díly

DimXpert pro díly umisťuje kóty a tolerance na díly.

TolAnalyst

TolAnalyst je aplikace pro analýzu tolerance, která zjišťuje vliv kót a tolerancí na díly a sestavy. Nástroje TolAnalyst slouží k provádění analýzy „nejhoršího případu“ sestavení tolerancí na sestavách.

Na díly či součásti v dané sestavě použijte nejdříve nástroje DimXpert k zadání kót a tolerancí a následně použijte nástroje TolAnalyst pro využití těchto dat k analýze sestavení.

Aplikace TolAnalyst je k dispozici pouze v sadě SOLIDWORKS Premium.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Tolerování
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.