
Dodano możliwość przeglądania znaczników lub nazw przewodów 3D, kabli i ich wiązek w obszarze Części trasy w drzewie operacji FeatureManager® do złożenia wyznaczania trasy. Menedżer właściwości PropertyManager Atrybuty elektryczne automatycznie wstępnie przypisuje znaczniki lub nazwy.
Pomaga to skorelować trasy 3D w drzewie operacji FeatureManager ze znacznikami lub nazwami przewodów, kabli i ich wiązkami wyświetlanymi na rysunku schematycznym.
Konwencja nazewnictwa wykorzystuje poniższe elementy do identyfikacji różnych tras:
- Znaczniki przewodów, kabli i wiązek z menedżera właściwości PropertyManager Atrybuty elektryczne .
- Numery sekwencyjne jako przyrostki (n), gdzie n jest proporcjonalna do liczby podziałów (z podzieloną trasą) i 1 (bez podzielonej trasy).
- Kierunki (OD/DO), które łączą się z komponentami.
Na przykład powyższy obraz przedstawia nazewnictwo złożenia wyznaczania trasy z czterema przewodami w poniższy sposób:
- Trzy przewody czerwone, białe i żółte nie mają zastosowanej opcji Podziel trasę, a konwencja nazewnictwa jest następująca:
Znacznik przewodu_1
Na przykład: 20g_red_2_1
- Niebieski przewód ma zastosowaną opcję Podziel trasę w dwóch punktach z utworzonymi trzema obiektami podzielonymi, a konwencja nazewnictwa jest następująca:
- W przypadku dwóch punktów krańcowych podłączonych do podzespołów:
Znacznik przewodu_OD/DO_Znacznik komponentu
Przykład:
20g blue_1_FROM_Component1
20g blue_1_TO_Component2
- Obiekty kabli niepodłączone do komponentu:
Znacznik przewodu_n
Przykład:
20g blue_1_1