Migawki można wykonywać w miejscach, do których później będzie trzeba wrócić.
Migawki są dostępne wyłącznie w złożeniach. Migawki można tworzyć, kiedy złożenie jest w pełnej pamięci, odciążone lub w trybie Przeglądania dużego projektu. Migawki można tworzyć wewnątrz aktywnego samouczka.
Migawki przechwytują stan obszaru graficznego, podobnie jak w przypadku dostosowanego nazwanego widoku, po czym zapisują go w operacji Przechwyć
na karcie
menedżera wyświetlania DisplayManager w okienku menedżera. W odróżnieniu od dostosowanego nazwanego widoku, jeśli pewne części są ukryte w chwili wykonywania migawki, to zawsze będą ukryte po powróceniu do tej migawki.
Migawki zapisują orientację widoku oraz zbliżenie, stan widoczności komponentów, widoki przekrojów oraz widoki rozstrzelone. Migawki można przeglądać w modelach w pełnej pamięci, odciążonych oraz w trybie przeglądania dużego projektu niezależnie od trybu, w którym zostały utworzone.
Podczas wykonywania migawki z wnętrza aktywnego przejścia kąt kamery zostaje zarejestrowany obok orientacji widoku złożenia oraz stanu ukryj/pokaż komponentów. Uaktywnienie migawki, która została utworzona wewnątrz przejścia, powoduje automatyczne otwarcie tego przejścia.
Kliknąć Zrób migawkę
(pasek narzędzi Widok) lub , lub nacisnąć Alt + spacja.
W folderze
Migawki

można:
- Kliknąć prawym przyciskiem myszy migawkę
i dodać komentarz (maksymalnie 140 znaków)
- Dwukrotnie kliknąć migawkę, aby powrócić do danego widoku złożenia
- Zmienić nazwę migawki metodą kliknij-odczekaj-kliknij
- Zatrzymać wskaźnik na migawce, aby zobaczyć podgląd oraz komentarze

Po każdym otwarciu złożenia tworzona jest migawka o nazwie Start. Po wprowadzeniu zmian, takich jak ukrycie, powiększenie lub obrócenie komponentów, można kliknąć migawkę Start i przywrócić obszar graficzny do stanu, w jakim się znajdował w momencie otwierania złożenia. Nie jest możliwe usunięcie migawki Start, zmiana jej nazwy ani dodanie do niej komentarzy.