Ukryj spis treści

SOLIDWORKS MBD

Aplikacja SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) pozwala na tworzenie modeli bez potrzeby używania rysunków, stanowiąc zintegrowane rozwiązanie produkcyjne dla oprogramowania SOLIDWORKS.

Dodatek SOLIDWORKS MBD pomaga firmom definiować, organizować i publikować informacje produkcyjne dotyczące produktów 3D (PMI), w tym danych modelu 3D w branżowych formatach plików.

 • Zapewnia doskonałe możliwości definiowania 3D PMI przy użyciu narzędzi DimXpert Wymiarów oraz Wymiary orientacyjne.
 • Można korzystać z technologii SOLIDWORKS, takich jak widoki adnotacji, dynamiczne wyświetlanie płaszczyzn adnotacji i widoki 3D, do porządkowania danych 3D PMI w postaci łatwych do przeszukiwania struktur.
 • Dodatek SOLIDWORKS MBD umożliwia generowanie plików wyjściowych nie tylko w rodzimych formatach plików SOLIDWORKS, ale także w formatach takich, jak 3D PDF czy eDrawings.

Dodatek SOLIDWORKS MBD prowadzi proces produkcyjny bezpośrednio w 3D:

 • Dzięki eliminowaniu niepotrzebnych i kosztownych poprawek rysunków 2D dodatek SOLIDWORKS MBD usprawnia produkcję, skraca czas cykli i poprawia komunikację w ramach łańcucha dostaw.
 • Intuicyjna interakcja 3D oraz bogate właściwości metadanych zmniejszają liczbę błędów produkcyjnych.
 • Pomoc w zakresie spełniania standardów branżowych, takich jak MIL-STD-31000 w wersji A czy ASME 14.41, zapewnia przewagę nad konkurencją przy ubieganiu się o kontrakty.

Dodatek SOLIDWORKS MBD:

 • Działa w środowisku SOLIDWORKS i ma własnego menedżera poleceń CommandManager.
  Menedżer poleceń CommandManager SOLIDWORKS MBD dla części
  Menedżer poleceń CommandManager SOLIDWORKS MBD dla złożeń
 • Obsługuje wszystkie macierzyste dane części i złożeń SOLIDWORKS 3D, takie jak konfiguracje, powiązania i dane PMI.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   SOLIDWORKS MBD
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.