Skrýt obsah

3D pohledy pro definici založenou na modelu

Pro podporu definice založené na modelu můžete vytvořit 3D pohledy dílů a sestav, které obsahují nastavení modelu potřebná pro kontrolu a výrobu. Výstup, který vytvoříte, umožňuje uživatelům přejít zpět na tato nastavení při vyhodnocování návrhu. Jedná se o obdobu 2D pohledů výkresu, pohledy jsou však ve 3D.

S využitím nástrojů ve správci CommandManager SOLIDWORKS MBD nastavte model pomocí vybraných konfigurací, včetně rozložení a pohledů na přerušený model, popisů, stavů zobrazení, úrovně zoomu, orientace pohledu a řezů. Poté tato nastavení zachyťte, abyste se k nim i s ostatními uživateli mohli kdykoliv vrátit prostřednictvím záložky 3D pohledy.

Chcete-li zobrazit záložku 3D pohledy, klepněte na kartu 3D pohledy ve spodní části okna SOLIDWORKS:

Ve spodní části obrazovky se zobrazí podokno s nastavitelnou velikostí. Obsahuje ovládací prvky 3D pohledu, které umožňují následující:

  • Zachycování 3D pohledů
  • Aktualizace náhledů představujících pohledy při změně modelu
  • Publikování 3D pohledů do souborů 3D PDF a eDrawings.

Příkaz Zachytit 3D pohled otevře PropertyManager Zachytit 3D pohled, kde můžete definovat název 3D pohledu a konfiguraci, stav zobrazení a popisový pohled k zachycení.

Příkaz Zachytit 3D pohled také zaznamená informace o souboru včetně rozložení a pohledů na přerušený model, úrovně zoomu, orientace pohledu a řezů a aktuální nastavení položky Skrýt/Zobrazit položky na panelu nástrojů Průhledné zobrazení.

Když zachytíte 3D pohled, na záložku 3D pohledy se přidá název pohledu a náhled. Chcete-li vidět podrobné informace o pohledu, umístěte ukazatel nad jeho náhled. Pokud chcete pohledy přepnout, dvakrát na pohled klepněte. Pohled se zvýrazní ohraničením a zobrazení v grafické ploše se změní na vybraný pohled.

Provedete-li v modelu úpravy, například úpravu kóty, klepnutím na položku Aktualizovat náhledy aktualizujete obrázky náhledu/miniatury.

Na levé straně záložky 3D pohledy se nachází tlačítka pro publikování, kterými můžete vytvořit výstup modelu a 3D pohledů v souboru neutrálního formátu:

Publikovat jako 3D PDF Vytvoří soubor 3D PDF s možností sdílení s integrovanými informacemi 3D PMI.

Tyto soubory modelu jsou založené na šablonách, které můžete upravovat pomocí editoru šablon SOLIDWORKS 3D PDF.

Publikovat soubor eDrawings Publikuje soubor do formátu SOLIDWORKS eDrawings.

Chcete-li v grafické ploše získat více místa, klepněte na ikonu na pravé horní straně záložky 3D pohledy. Záložka 3D pohledy se sbalí a zůstanou miniatury představující 3D pohledy. Když přejedete myší přes miniaturu, zobrazí se stejné detaily včetně většího obrázku náhledu.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   3D pohledy pro definici založenou na modelu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.