Ukryj spis treści

Wyświetlanie komponentó w drzewie operacji FeatureManager

Czasem chcemy skoncentrować się na strukturze hierarchii projektu, a nie na szczegółach szkiców i operacji. Ponadto, możemy chcieć skoncentrować się projekcie złożenia bez przeglądania wszystkich operacji komponentów.

Każdy z tych sposobów przeglądania złożenia ma wpływ jedynie na poziom szczegółów wyświetlanych w drzewie operacji FeatureManager a nie na samo złożenie.

Wyświetlanie hierarchii złożenia

Aby wyświetlać hierarchię złożenia, należy:

  • Kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę złożenia w drzewie operacji FeatureManager i wybrać Pokaż tylko hierarchię.

    Drzewo operacji FeatureManager wyświetli tylko komponenty (zarówno części, jak i podzespoły), bez żadnych szczegółów niskiego poziomu.

  • Aby ponownie wyświetlić szczegóły, należy powtórzyć omawianą procedurę, wybierając Pokaż szczegóły operacji.

Przeglądanie złożenia według zależności

Aby przeglądać złożenie według zależności, należy:

  • Aby wyświetlić zależności, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę złożenia w drzewie operacji FeatureManager i wybrać Wyświetlanie drzewa > Przeglądaj wiązania i zależności lub kliknąć Widok > Drzewo operacji FeatureManager > Według zależności .

    Elementy zależne (zamiast operacji) zostaną wyświetlone poniżej każdego z komponentów.Elementy zależne obejmują wiązania i szyki komponentów.Aby przeglądać operacje i płaszczyzny komponentu, należy rozwinąć folder Operacje pod komponentem.

  • Aby ponownie wyświetlić operacje, należy kliknąć prawym przyciskiem nazwę złożenia w drzewie operacji FeatureManager i wybrać Wyświetlanie drzewa > Przeglądaj operacje lub kliknąć Widok > Drzewo operacji FeatureManager > Według operacji .


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Wyświetlanie komponentó w drzewie operacji FeatureManager
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.