Skrýt obsah

Typy ohybů

Při převodu objemového těla na plechový díl pomocí funkce Vložit ohyby nebo Převést na plechový díl jsou k dispozici tři typy ohybů: ostré ohyby, zaoblené ohyby a ohyby z roviny.

Ostré ohyby

Ostrý ohyb se vytvoří přidáním ohybů do modelu s ostrými rohy a jednotnou tloušťkou.
shm_bendtypes_nobends.gif shm_bendtypes_withbends.gif

Zaoblené ohyby

Zaoblený ohyb lze vytvořit přidáním ohybů do modelu se zaoblenými nebo zakulacenými rohy a jednotnou tloušťkou. Zaoblené ohyby se také dají vytvářet z válcových a kuželových ploch.
shm_bendtypes_withbends.png shm_bendtypes_withbends.png

Ohyby z roviny

Ohyb z roviny je vytvořen z čáry ohybu načrtnuté na rozloženém plechovém dílu. Tyto čáry jsou načrtnuty v Plochá-Skica1 v položce Zpracovat-Ohyby1 ve stromu FeatureManager. Čáry napříč modelem na níže uvedené ilustraci vlevo jsou načrtnuté čáry ohybu.
shm_bendtypes_flattened.gif shm_bendtypes_withbends.png


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Typy ohybů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.