Skrýt obsah

Navržení plechového dílu z rozloženého stavu

Předpokládejme, že si chcete vytvořit plechový díl z rozloženého stavu. V takovém případě si nejprve vytvoříte plechový díl a poté vložíte čáry ohybu, v nichž se díl složí.

Postup vytvoření plechového dílu z rozloženého stavu:

 1. Otevřete nový díl.
 2. Vytvořte skicu podle obrázku níže. Díl nemusíte kótovat.

  SHM_flat_step1AA.gif

 3. Vytvořte Základní plech klepnutím na možnost Základní plech/ouško Tool_Base_Flange_Tab_Sheet_Metal.gif nebo na položku nabídky Vložit > Plechové díly > Základní plech. Ve stromu FeatureManager se objeví prvky plechu.
 4. Chcete-li ohnout plechový díl, načrtněte na něm čáry dle obrázku.

  sketched_bend_lines.gif

 5. Ohněte díl klepnutím na Skicovaný ohyb Tool_Sketched_Bend_Sheet_Metal.gif nebo na Vložit > Plechové díly > Skicovaný ohyb . Díl se ohne v načrtnutých čarách.

  sheet_metal_folded.gif

Přidání prvků, které se objeví ve složeném modelu

Přidání prvků, které se objeví ve složeném modelu:

 • Pro přidání dalších uch, řezů nebo jiných prvků do složeného modelu není třeba přetahovat posuvník vrácení zpět. Namísto toho můžete přidávat prvky přímo ve složeném stavu; prvky se objeví nad prvkem Rozvinutý tvar ve stromu FeatureManager.

  Návrh dílu s použitím prvků specifických pro plechové díly vyžaduje méně prvků a nástrojů pro úpravy a eliminuje nutnost použití posuvníku vrácení zpět. Prvky specifické pro plechové díly vytváření plechového dílu oproti návrhu dílu a jeho následnému převedení na plechový díl usnadňují a zrychlují. SOLIDWORKS obsahuje prvky specifické pro plechové díly, takže si můžete snadno vytvořit rovnou plechový díl a nemusíte převádět dříve vytvořený díl na plechový.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Navržení plechového dílu z rozloženého stavu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.