Ukryj spis treści

Pasek stanu

Pasek stanu na dole okna SOLIDWORKS dostarcza informacji o wykonywanej funkcji.

Aby wyświetlić lub ukryć pasek stanu, należy:

Kliknąć Widok > Pasek stanu.

Typowe informacje podawane w pasku stanu:

 • Krótki opis przy poruszaniu wskaźnikiem nad narzędziem lub kliknięciu elementu menu
 • Ikona przebudowy icon_rebuild.gif, jeżeli zostały dokonane w szkicu lub w części zmiany, które wymagają przebudowy części
  Ikona przebudowania wyświetla się obok nazwy części oraz obok operacji, która wymaga przebudowy. Ikonę przebudowania można również odnaleźć na pasku narzędzi Pasek menu.

  Symbol przebudowania jest również wyświetlany gdy edytujemy szkic. Gdy wyjdziemy ze szkicu, część zostanie przebudowana automatycznie.

 • Stan szkicu i współrzędne wskaźnika podczas pracy nad szkicem
 • Często używane wymiary dla wybranych elementów takie jak długość krawędzi
 • Komunikat wskazujący że jest edytowana część w złożeniu.
 • Ikona Reload_Status_Bar.gif do dostępu do okna dialogowego Załaduj ponownie podczas używania opcji współpracy
 • Komunikat wskazujący, że zostało wybrane wstrzymanie automatycznej przebudowy
 • układ jednostek miarunit_system_status_bar.gif wyświetla na pasku stanu układ jednostek aktywnego dokumentu i pozwala na zmianę lub dostosowanie tego układu.
 • Ikona quick_tip_available.gif umożliwia wyłączenie lub włączenie Szybkich porad.
 • Ikona tool_tag.gif umożliwia wyświetlanie lub ukrycie pola tekstowego Metki używanego do dodawania słów kluczowych do operacji i części, aby ułatwić wyszukiwanie.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Pasek stanu
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.