Skrýt obsah

Barva a vzhled dílů

Barvu a optické vlastnosti můžete použít na celý díl, vybrané plochy nebo vybrané prvky (včetně ploch nebo křivek) nebo těla. Barvu můžete také upravit pomocí manipulace se stínovaným vzhledem modelu.

Příkaz Vzhledy zobrazí barvy ploch, prvků, těl a dílu a představuje zkratku pro úpravy barev. Když si příkaz rozbalíte, zobrazíte si hierarchii barev. Výběr barvy provedený pomocí nástroje Vzhledy nahrazuje určení barev na záložce Vlastnosti dokumentu.

Změna stínování dílů

Změna stínování dílu:

 1. Klepněte na ikonu Možnosti (standardní panel nástrojů) nebo na nabídku Nástroje > Možnosti.
 2. Na záložce Vlastnosti dokumentu klepněte na Zobrazení modelu.
 3. V položce Barvy modelu/prvku vyberte Stínování.
 4. Klepněte na Upravit a vyberte barvu z palety Barva nebo klepněte na Určit vlastní barvy a nadefinujte si nový odstín.
 5. Klepnutím na OK zavřete paletu Barva, dalším klepnutím na OK zavřete dialogové okno Vlastnosti dokumentu – Zobrazení modelu.

Změna barvy a vzhledu vybraných ploch, prvků nebo těl

Chcete-li změnit barvu a vzhled vybraných ploch, prvků nebo těl:

 1. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  1. Vyberte plochu v grafické ploše, nebo vyberte prvek či tělo ve stromu FeatureManager. Chcete-li vybrat několik prvků, podržte při výběru klávesu Ctrl.
  2. Klepněte na ikonu Upravit vzhled (základní panel nástrojů) nebo na nabídku Upravit > Vzhled > Vzhledy.

  – nebo –

  1. Pravým tlačítkem klepněte na plochu, prvek nebo tělo a vyberte Vzhledy .
  2. Vyberte položku, jejíž vzhled chcete upravit.
 2. Proveďte výběry ve správci PropertyManager Vzhledy.
 3. Klepněte na .

  Všechny prvky modelu vybrané Barva aplikována na všechny prvky Barva aplikována na vybrané prvkyVyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Barva a vzhled dílů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.