Skrýt obsah

Kóty ve výkresech

Kóty jsou ve výkresu SOLIDWORKS přidruženy k modelu, takže se změny v modelu odrazí ve výkresu.

Kóty modelu Obvykle si vytváříte kóty během vytváření prvků každého dílu a poté je vkládáte do různých pohledů výkresu. Změny kót v modelu aktualizují výkres a změnou kót vložených do výkresu se změní i model.
Označit pro výkresy Můžete určit, zda se mají kóty označené pro výkresy automaticky vkládat do nových pohledů výkresů. Vyberte položky Nástroje > Možnosti a na záložce Vlastnosti dokumentu klepněte na možnost Detailování. Vyberte Kóty označené pro výkres v části Automaticky vložit při tvorbě pohledu.
Referenční kóty Kóty můžete vkládat i do dokumentu výkresu – v takovém případě se ale jedná o vztažné kóty, které jsou řízené; úprava hodnoty vztažné kóty nezmění daný model. Hodnoty vztažných kót se však změní, když se změní kóty v modelu.
Standardní kóty Do výkresů lze vkládat standardní kóty, jako například kóty vytvořené ve skice. Sem patří Inteligentní, Vodorovné a Svislé kóty.
standard_dimensions.gif
Rychlá kóta Použijte rychlé kótování pro umístění rovnoměrně rozmístěných kót.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Kóty ve výkresech
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.