Skrýt obsah

Přehled vícetělových prvků

Dokumenty dílů mohou obsahovat několik objemových těl.

Když si například navrhujete paprskové kolo, znáte parametry ráfku a osy kola. Nevíte však, jak navrhnout jednotlivé paprsky. U vícetělových dílů si můžete navrhnout ráfek a osu a poté tato dvě těla propojit paprsky.

S vícetělovými díly můžete manipulovat stejně, jako se samostatnými objemovými těly. Můžete si například přidávat a upravovat prvky a měnit názvy a barvy jednotlivých objemových těl.

Existují-li v dokumentu s jedním dílem objemová těla, zobrazí se ve stromu FeatureManager složka s názvem Objemová těla. Počet objemových těl v dokumentu dílu je uveden v závorkách vedle složky Objemová těla. Objemová těla můžete řídit a uspořádat následujícími způsoby:
  • Seskupit těla do složek ve složce Solid Bodies (Objemová těla).
  • Vybrat příkazy s použitím na všechna těla v dané složce.
  • Vypsat prvky, které patří ke každému z těl.
Z jednoho prvku je možné vytvořit více objemových těl, a to pomocí následujících příkazů:
  • Vysunutý výstupek a řez (včetně tenkostěnných prvků)
  • Otočený výstupek a řez (včetně tenkostěnných prvků)
  • Tažený výstupek a řez (včetně tenkostěnných prvků)
  • Povrchový řez
  • Zvětšení tloušťky výstupku a řezu
  • Dutina

Část Metody modelování popisuje postupy, které lze použít při práci s vícetělovými díly.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Přehled vícetělových prvků
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.