Skrýt obsah

Vícetělové díly versus sestavy

Vícetělové díly by neměly nahrazovat sestavy.

Obecné pravidlo říká, že jeden díl (ať je vícetělový či nikoli) by měl představovat jedno číslo dílu v kusovníku. Vícetělový díl se skládá z několika objemových těl, která nejsou dynamická. Potřebujete-li znázornit dynamický pohyb mezi těly, použijte sestavu. Nástroje Přesunout součást, Dynamická vůle a Detekce kolizí jsou k dispozici pouze u dokumentů sestavy.

Uložení sestavy ve formě vícetělového dílu

Sestavu je možné uložit jako dokument vícetělového dílu. Výsledné dokumenty dílů jsou i u složitých sestav menší, což usnadňuje sdílení souborů. Příklad – máte návrh složité sestavy motoru a potenciální zákazník chce vědět, zda se hodí do jeho rámu. Sestavu motoru si můžete uložit jako dokument dílu a tento soubor dílu můžete odeslat zákazníkovi, aniž byste riskovali integritu návrhu nebo problémy při přenosu velkého souboru dokumentu sestavy.

Postup uložení sestavy jako dokumentu vícetělového dílu:

 1. Otevřete si dokument sestavy.
 2. Klepněte na položky Soubor > Uložit jako.

  Zobrazí se dialog Uložit jako.

 3. Nastavte Uložit jako typ na Díl (*.prt, *.sldprt).

  V dolní části dialogového okna se objeví skupina možností.

 4. Vyberte jednu z následujících možností:
  • Vnější plochy pro uložení vnějších ploch jako Povrchových těl .
  • Vnější součásti pro uložení viditelných součástí jako Objemových těl .
  • Všechny součásti pro uložení všech součástí jako Objemových těl .
   Součásti, které jsou skryté nebo potlačené, se při výběru položky Všechny součásti neuloží.
 5. Klepněte na tlačítko Uložit.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vícetělové díly versus sestavy
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.