Testowanie sprzętu

Można przetestować wydajność oprogramowania SOLIDWORKS na swoim komputerze i porównać ją z wydajnością innych klientów SOLIDWORKS. Z wyników testu można się dowiedzieć, jak skuteczny jest sprzęt względem spodziewanych wskaźników.

Nie uruchamiać aplikacji podczas testu wskaźników.

Przewidywany czas testowania komputera to 30 minut. Więcej informacji o testowaniu można uzyskać po kliknięciu www.solidworks.com/benchmarks.

Aby przetestować wydajność oprogramowania SOLIDWORKS na swoim komputerze, trzeba:

  1. zamknąć wszystkie aplikacje i zrestartować komputer.
  2. Przed otwarciem dowolnej aplikacji z menu Windows Start kliknąć Wszystkie programy > SOLIDWORKSwersja > SOLIDWORKS Narzędzia > SOLIDWORKS Test wydajności.
  3. W oknie dialogowym SOLIDWORKS Test wydajności przeczytać instrukcje i kliknąć Start.
  4. Wykonać wszystkie monity pojawiające się do ukończenia testowania.

Interpretowanie wyników testów

Dostępne są narzędzia innych producentów umożliwiające testowanie grafiki, procesorów oraz operacji wejścia/wyjścia, jednak narzędzie do testowania SOLIDWORKS RX umożliwia przetestowanie sprzętu pod kątem uruchamiania na nim oprogramowania SOLIDWORKS.

Procesor

Mierzy czas, jaki jest wymagany, aby komputer przy użyciu procesora wykonał zadania w SOLIDWORKS, takie jak przebudowa operacji lub tworzenie widoków rysunków. Można założyć, że to komputer, który ukończy ten test o połowę szybciej będzie potrzebował o połowię mniej czasu na przebudowanie części.

Ponieważ procesor jest używany w praktycznie wszystkich operacjach, użycie szybszego procesora może poprawić inne wyniki.

Większość operacji w oprogramowaniu SOLIDWORKS wykorzystuje moc obliczeniową jednego procesora, tak więc wynik nie poprawi się znacznie jeżeli komputer posiada wiele procesorów lub rdzeni.

Grafiki

Ten wynik pozwala określić, na ile płynne będzie obracanie, powiększanie i przesuwanie modelu w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Krótki czas oznacza, że użytkownik będzie mógł powiększać, przesuwać i obracać złożone i duże modele z mniej widoczną zwłoką.

Manipulacja grafiką zależy częściowo od procesora i karty graficznej. Można poprawić wydajność grafiki, używając szybszej karty graficznej oraz szybszego procesora.

Wejście/wyjście

Ten wynik określa czas potrzebny na otwieranie i zapisywanie plików na komputerze. Ten test służy do pomiaru prędkości zapisu i odczytu z dysku twardego komputera.

Ten test nie uwzględnia prędkości działania połączenia sieciowego ani systemów zarządzania danymi i nie jest dobrym wskaźnikiem czasu otwierania i zapisywania w środowiskach sieciowych.

Renderowanie

Ten wynik jest dostępny wyłącznie, gdy na komputerze jest zainstalowany program PhotoView 360. Mierzy on czas potrzebny do zakończenia renderowania fotograficznie realistycznych modeli.

Program PhotoView 360 nie wykorzystuje wielu procesorów, jeśli są one dostępne. Szybsze procesory poprawiają czas renderowania.

Wydajność grafiki RealView

Ten wynik jest dostępny tylko, gdy komputer jest wyposażony w kartę graficzną, która obsługuje grafikę RealView. Krótki czas wskazuje, że po włączeniu grafiki RealView można powiększać, przesuwać i obracać złożone i duże modele z małym lub nawet niewidocznym opóźnieniem.

Wydajność grafiki RealView zależy częściowo od procesora i karty graficznej, ale w większym stopniu od karty graficznej niż w przypadku standardowej grafiki. Można poprawić wydajność grafiki RealView, używając szybszej karty graficznej oraz szybszego procesora.

Simulation

Wynik jest dostępny wyłącznie, gdy na komputerze jest zainstalowany program SOLIDWORKS Simulation. Dokonuje on pomiaru czasu wymaganego do wykonania badania analizy statycznej projektu.

Program SOLIDWORKS Simulation wykorzystuje kilka procesorów, jeśli są one dostępne. Większa liczba oraz szybkość procesorów skraca czas wymagany do wykonania badania. Program SOLIDWORKS Simulation wymaga częstego zapisywania danych na dysku.