Opcje drzewa operacji FeatureManager

Aby ustawić opcje drzewa operacji FeatureManager, należy:

Kliknąć OpcjeTool_Options_Standard.gif (pasek narzędzi Standard) lub Narzędzia > Opcje i wybrać Drzewo operacji FeatureManager.

Kliknąć Resetuj, aby przywrócić fabryczne ustawienia domyślne dla wszystkich opcji systemu lub tylko dla opcji na tej stronie.
Przewiń wybrany element, aby był widoczny Drzewo operacji FeatureManager zostanie automatycznie przewinięte, aby wyświetlić operacje odpowiadające elementom wybranym w obszarze graficznym.
Dla skomplikowanych części i złożeń, zalecane jest wyczyszczenie tej opcji. Następnie przewinąć do operacji, kliknąć prawym przyciskiem myszy w obszarze graficznym i wybrać Przejdź do operacji (w drzewie).
Nazwij operację w trakcie tworzenia Gdy jest tworzona operacja, jej nazwa w drzewie operacji FeatureManager jest automatycznie wybierana i przygotowywana do wpisania.
Nawigacja klawiszami strzałek Ze wskaźnikiem w drzewie operacji FeatureManager można nawigować przy użyciu klawiszy strzałek w następujący sposób.
Dynamiczne podświetlanie Geometria w obszarze graficznym (krawędzie, ściany, płaszczyzny, osie itp.) jest podświetlana gdy wskaźnik przemieszcza się ponad danym elementem w drzewie operacji FeatureManager.
Użyj przezroczystego wysuwanego drzewa operacji FeatureManager w częściach/złożeniach Wysuwane drzewo operacji jest przezroczyste. Kiedy opcja ta jest wyczyszczona, wysuwane drzewo operacji nie jest przezroczyste.
Przezroczyste wysuwane drzewo operacji FeatureManager:

Nieprzezroczyste wysuwane drzewo operacji FeatureManager:

Włącz filtr drzewa operacji FeatureManager Wyświetla okno w górnej części drzewa operacji FeatureManager, aby umożliwić wpisanie tekstu do filtra.
Zezwalaj na zmianę nazw plików komponentów z poziomu drzewa operacji Umożliwia zmienianie nazw plików komponentów bezpośrednio z poziomu drzewa operacji FeatureManager.
Jeżeli ta opcja jest zaznaczona, a użytkownik nie ma możliwości usunięcia zaznaczenia, użytkownik zmieni nazwę jednego lub wielu komponentów, ale nie zapisze plików. Należy wykonać jedną z następujących czynności:
  • Zapisać złożenie, co spowoduje zapisanie plików, których nazwy uległy zmianie, z nowymi nazwami.
  • Zamknąć złożenie bez zapisywania, co spowoduje odrzucenie wszystkich zmian wprowadzonych od momentu ostatniego zapisu.
Włącz podgląd ukrytych komponentów Pokazuje podgląd w przypadku wybrania ukrytych komponentów w drzewie operacji FeatureManager.

Wyświetlanie podglądu może powodować problemy z wydajnością w przypadku dużych złożeń, zwłaszcza przy podglądaniu skomplikowanych podzespołów.

Ukryj/pokaż elementy drzewa Kontroluje wyświetlanie folderów i narzędzi drzewa operacji FeatureManager. Należy wybrać spośród:

Automatyczna

Wyświetla element, jeżeli występuje. W przeciwnym razie jest ukryty.

Ukryj

Zawsze ukrywa element.

Pokaż

Zawsze pokazuje element.

Aby zmienić te ustawienia, można wyświetlić Opcje drzewa operacji FeatureManager klikając prawym przyciskiem myszy w drzewie operacji FeatureManager i wybierając Ukryj/pokaż elementy drzewa.