Odbicie lustrzane części arkusza blachy

Można tworzyć odbicie lustrzane operacji i obiektów w części arkusza blachy. Można również tworzyć odbicia lustrzane całej części arkusza blachy, aby utworzyć wersję przeciwnej strony oryginalnej części.

Gdy jest wykonywane odbicie lustrzane operacji i obiektów w części arkusza blachy, w lustrze jest odbijanych również wiele ze zgięć. Jedynymi zgięciami, które nie zostaną odbite w lustrze, są zgięcia normalne do płaszczyzny zgięcia i wspólne z tą płaszczyzną. Te zgięcia zostaną przedłużone.

Można również:
  • Utworzyć lustro operacji arkusza blachy w części
  • Utworzyć drugi, odbity w lustrze obiekt arkusza blachy w części
  • Użyć polecenia Wstaw > Lustro części, aby utworzyć część, która jest wersją przeciwnej strony oryginalnej części.

Aby utworzyć odbicie lustrzane obiektu w części arkusza blachy:

  1. W istniejącej części arkusza blachy kliknąć przycisk Lustro Tool_Mirror_Features.gif na pasku narzędzi Operacje lub kliknąć Wstaw > Szyk/Lustro > Lustro.
    shm_mirror.gif
    Jeśli pojawi się komunikat mówiący, że nie można utworzyć odbicia lustrzanego indywidualnych operacji arkusza blachy, należy kliknąć OK.
  2. W menedżerze właściwości PropertyManager wybrać płaszczyznę symetrii lub ścianę planarną jako Ścianę/płaszczyznę lustra PM_plane.gif. Użyć Wybierz inny z menu podręcznego, jeśli to konieczne.
    shm_mirror2.gif
  3. Wybrać obiekt jako Obiekty do odbicia lustrzanego PM_solid_surface_bodies.gif.
  4. W Opcjach, kliknąć Scalaj bryły.
    Jeżeli wyczyścimy Scalaj bryły, drugi obiekt który jest odbiciem lustrzanym oryginału jest utworzony w części.
    shm_mirror3.gif
  5. Kliknąć .
    Odbiciu lustrzanemu ulegnie cała część, wraz ze zgięciami arkusza blachy.
    shm_mirror4.gif