Ukryj spis treści

Zmiana kolejności i przewijanie w złożeniach

Zmiana kolejności

Zmiana kolejności elementów złożenia w drzewie operacji FeatureManager jest dyktowana związkami rodzic/potomek, tak samo jak w przypadku operacji w częściach.

  • Można zmienić kolejność szkiców, operacji i geometrii odniesienia, które należą do złożenia.
  • Można zmienić kolejność komponentów w ramach ich własnego poziomu hierarchii złożenia. Patrz: Zmiana kolejności komponentów.
  • Można zmienić kolejność wiązań w ramach foldera Wiązania.
  • Nie można zmieniać kolejności folderów Wiązania, szyków komponentu, operacji w kontekście ani żadnych domyślnych elementów złożenia (domyślnych płaszczyzn, folderów Adnotacje itd.).

Przewijanie

Można przewinąć geometrie odniesienia, szkice, szyki komponentów, operacje złożeń i operacje w kontekście. Generalnie przewijanie elementów złożenia zachowuje się w taki sam sposób jak przewijanie operacji w częściach. Poniższe zachowania są specyficzne dla złożeń:

  • Jeżeli przewiniemy szyk złożenia, to komponenty wygenerowane przez ten szyk zostaną przewinięte.
  • Nie można przewinąć do części drzewa operacji FeatureManager, która wymienia komponenty(to znaczy po dodaniu niektórych komponentów lub przed innymi). Dzieje się tak dlatego, że komponenty nie są zależne od kolejności. W zamian można ukryć lub wygasić komponenty.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Zmiana kolejności i przewijanie w złożeniach
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.