Skrýt obsah

Práce s podsestavami

Je-li sestava součástí jiné sestavy, nazýváme ji podsestavou. Můžete provádět vnoření podsestav na různé úrovni a vyjádřit tak hierarchii svého návrhu.

Vytvoření podsestavy

Existuje několik způsobů vytvoření podsestavy:

 • Můžete si v rámci samostatné operace vytvořit dokument sestavy a poté z něj udělat podsestavu tak, že jej vložíte jako součást do sestavy vyšší úrovně.
 • Můžete také během úprav sestavy nejvyšší úrovně vložit novou, prázdnou podsestavu na libovolnou úroveň hierarchie sestavy a poté do ní různými způsoby vkládat součásti.
 • Podsestavu můžete vytvořit i výběrem skupiny součástí, které již v sestavě jsou. Tím se současně vytvoří podsestava a přidají se do ní součásti.

Úprava podsestavy

Během vývoje sestavy si můžete různými způsoby upravovat její podsestavy:

 • Podsestavu můžete rozpustit (rozebrat) na jednotlivé součásti, a tak přesunout tyto součásti o jednu úroveň v hierarchii sestavy výše.
 • Můžete si také upravit strukturu sestavy tak, že přesunete součásti o jednu úroveň v hierarchii výše nebo níže nebo je přemístíte na jinou větev v hierarchii. Můžete použít dva postupy:
  • Přetáhnout součásti a přemístit je tak z jedné sestavy do jiné.
  • Klepněte na Nástroje > Reorganizovat součásti. Tato metoda může být v některých případech rychlejší, zejména tam, kde je strom FeatureManager příliš dlouhý a vyžaduje zdlouhavé manipulace s posuvníkem.
 • Můžete si také změnit pořadí součástí v rámci jedné úrovně hierarchie.

Omezení při úpravách podsestav

Většina operací, které jsou k dispozici při úpravách samotné podsestavy, je k dispozici i při úpravách podsestavy v kontextu. Existuje však i několik výjimek – operací, které při úpravách podsestavy v kontextu nelze provádět:

 • Vytvoření nové součásti v kontextu
 • Vložení nebo úprava svarové housenky

Pro tyto operace musíte podsestavu otevřít a upravovat ve vlastním okně.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Práce s podsestavami
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.