Skrýt obsah

Vytvoření nové sestavy ze stávajících součástí

Ze součástí, které se již v sestavě nachází (jednotlivé díly nebo podsestavy), můžete vytvořit podsestavu. Tím přesunete součásti v hierarchii sestavy o jednu úroveň níže.

Než vytvoříte novou podsestavu, můžete určit výchozí chování při jejím ukládání – buď jako samostatný soubor externí sestavy, nebo jako virtuální součást v rámci souboru nadřazené sestavy. Klepněte na Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Sestavy a podle potřeby zaškrtněte políčko Uložit nové součásti do externích souborů nebo jeho zaškrtnutí zrušte.
Doporučení: Ještě před zahájením postupu je vhodné umístit nejméně jednu součást do požadované polohy a vytvořit její vazby; poté vyberte tuto součást jako první.

Všechny součásti musí být na stejné úrovni v rodičovské sestavě.

Vytvoření nové sestavy ze stávajících součástí:

 1. V grafické ploše nebo stromu FeatureManager stiskněte Ctrl + vyberte součásti.
 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Pravým tlačítkem myši klepněte na jednu z vybraných součástí a vyberte Vytvořit novou podsestavu.
  • Klepněte na Vložit > Součást > Sestava z [vybraných] součástí.
   Chcete-li vytvořit podsestavu ze součástí obsažených ve složce ve stromu FeatureManager, klepněte pravým tlačítkem na složku a klepněte na možnost Vytvořit novou podsestavu.

  V závislosti na nastavení možnosti Sestavy proběhne jedna z následujících akcí:

  • Nová podsestava se uloží jako virtuální součást v rámci nadřazené sestavy.
  • Objeví se dialogové okno Uložit jako, takže můžete uložit novou podsestavy do vlastního dokumentu sestavy. Je-li třeba, přejděte do jiné složky, zadejte Název souboru a klepněte na Uložit.

  Nová podsestava se vloží na úroveň, na které se nachází vybrané součásti. Tyto součásti se přesunou do nové podsestavy.

Příklad

V tomto příkladu obsahuje sestava A součásti P1 a P2.

Součásti P1 a P2 jsou vybrány a vytvoří novou podsestavu S1.

Namísto toho, aby odkazovala na jednotlivé dokumenty součástí P1 a P2, odkazuje sestava A nyní na dokument podsestavy S1.

Veškeré vazby, které existují mezi součástmi P1 a P2 se přesunou ze složky Vazby sestavy A do složky Vazby podsestavy S1.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vytvoření nové sestavy ze stávajících součástí
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.