Ukryj spis treści

Narzędzia analizy form

Narzędzia analizy form są stosowane przez projektantów części plastikowych z form oraz projektantów narzędzi do form, używanych do produkcji tych części.

Narzędzia analizy form:
  • Analiza pochylenia. Identyfikuje i wizualizuje obszary o niewystarczającym pochyleniu.
  • Analiza podcięcia. Identyfikuje i wizualizuje uwięzione obszary, które uniemożliwiłyby wyjęcie części z formy.
  • Analiza linii neutralnej. Wizualizuje i optymalizuje możliwe linie neutralne.

Zagadnienia dotyczące kart graficznych

W wersji SOLIDWORKS 2009 i późniejszych oprogramowanie wykorzystuje procesor graficzny (GPU) komputera do wykonania tych analiz. Przetwarzanie oparte na procesorze graficznym (GPU) pozwala na aktualizacje w czasie rzeczywistym dla wyników analizy, gdy nastąpi zmiana parametrów analizy i geometrii części. Wyniki pozostają widoczne po zamknięciu menedżera właściwości PropertyManager.

Jeżeli dana karta graficzna nie może wykonać koniecznego przetwarzania opartego na procesorze graficznym (GPU), to oprogramowanie wykorzysta procesor centralny (CPU) do wykonania tych analiz. Starsze narzędzia oparte na procesorze centralnym (CPU) nie zapewniają aktualizacji w czasie rzeczywistym. Aby dokonać aktualizacji wyników, konieczne jest kliknięcie Obliczaj w menedżerze właściwości PropertyManager. Wyniki nie pozostają widoczne po zamknięciu menedżera właściwości PropertyManager.

Aby zapoznać się z najnowszymi kartami i sterownikami, należy odwiedzić stronę http://www.solidworks.com/pages/services/VideoCardTesting.html.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Narzędzia analizy form
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.