Skrýt obsah

Relativní pohled

Relativní pohled je ortografický (přední, pravý, levý, horní, dolní a zadní) pohled definovaný dvěma ortogonálními plochami nebo rovinami v modelu a určením jejich vzájemné orientace. Tento typ pohledu lze použít k nastavení prvního ortografického pohledu ve výkresu na jiný pohled než výchozí.

Poté pomocí nástroje Průmět můžete vytvořit další ortografické pohledy.

V případě standardních dílů a sestav je ve výsledném relativním pohledu zobrazen celý díl nebo sestava. V případě vícetělových dílů (jako například svary) se používá jen vybrané tělo.

Příklad: Použití relativního pohledu

Tímto způsobem se vytvoří skutečný pohled lomené plochy kolmé na přední plochu modelu.

relative_view_ex_1.gif relative_view_ex_2.gif relative_view_ex_3.gif
Určete lomenou plochu jako Přední Určete přední plochu jako Levou Umístěte výsledný pohled


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Relativní pohled
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.