Ukryj spis treści

CircuitWorks - Informacje ogólne

Aplikacja CircuitWorks™ stanowi dodatek do oprogramowania SOLIDWORKS® Professional i SOLIDWORKS Premium firmy Dassault Systèmes SOLIDWORKS Corporation. CircuitWorks pozwala tworzyć modele 3D z formatów plików zapisywanych przez większość systemów projektowania elektrycznego wspomaganego komputerowo (ECAD). Inżynierowie elektrycy i mechanicy mogą współpracować przy projektowaniu płytek drukowanych (PCB), które pasują i działają w złożeniach SOLIDWORKS.

CircuitWorks posiada zarówno dedykowany interfejs użytkownika, jak i interfejs SOLIDWORKS. Pewne operacje, takie jak np. otwieranie pliku ECAD można wykonywać z poziomu obydwu interfejsów. Inne operacje są specyficzne dla jednego z interfejsów.

CircuitWorks obsługuje standardowy format Intermediate Data Format (IDF), wykorzystywany przez szeroką gamę systemów projektowania elektrycznego CAD (ECAD) do projektowania płytek drukowanych obwodów (PCB). CircuitWorks obsługuje również pliki PADS® ASCII z programu Mentor Graphics®PowerPCB® oraz format współpracy ProStep EDMD używany w programach Mentor Graphics i Cadence®.

CircuitWorks Lite

CircuitWorks jest dostępny jedynie dla użytkowników SOLIDWORKS Premium, natomiast CircuitWorks Lite pozwala wszystkim użytkownikom SOLIDWORKS na importowanie plików IDF 2.0 i 3.0, celem utworzenia modeli części SOLIDWORKS.

Możliwości CircuitWorks Lite są ograniczone w porównaniu z pełną wersją CircuitWorks. Niektóre główne różnice to:
  CircuitWorks CircuitWorks Lite
Tworzenie modelu Złożenie płytki z modelami części komponentów Model pojedynczej części
Nośność Tysiące komponentów Setki komponentów
Używa Biblioteki komponentów Tak Nie
Formaty importu IDF 2.0, IDF 3.0, IDF 4.0, PADS ASCII, ProStep EDMD IDF 2.0, IDF 3.0
Formaty eksportu IDF 2.0, IDF 3.0, IDF 4.0, PADS ASCII, ProStep EDMD Brak
Możliwości filtrowania Tak Nie

Aby uzyskać szczegóły dotyczące używania CircuitWorks Lite, należy się zapoznać z tematami IDF w Pomocy SOLIDWORKS.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   CircuitWorks - Informacje ogólne
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.