Ukryj spis treści

Powierzchnia blokująca

Powierzchnia blokująca otacza obwód powierzchni neutralnych w kierunku prawie prostopadłym. Podobnie jak w przypadku wszystkich ścian z pochyleniem, powierzchnia blokująca jest pochylona w kierunku od linii neutralnej.

Powierzchnie blokujące można dodawać do części z form przy pomocy:
  • Odpowiedniego uszczelnienia formy, aby zapobiec wyciekom.
  • Nakierowania oprzyrządowania formy we właściwe miejsce podczas procesu formowania.
  • Utrzymania wyrównania między elementami oprzyrządowania formy.
  • Zapobiegania przesunięciom, nierównościom powierzchni lub niewłaściwym grubościom ścianek.
  • Minimalizowania kosztów obróbki płyt formy wzdłuż podziału ponieważ obszar otaczający powierzchnię blokującą jest planarny.

Dodawanie powierzchni blokującej do powierzchni neutralnej odlewanej części można rozpocząć dodawać ręcznie za pomocą narzędzia Powierzchnia rozwijalna (pasek narzędzi Narzędzia do form) i zakończyć powierzchnię blokującą za pomocą innych narzędzi modelowania powierzchni.

Aby zabezpieczyć bloki rdzenia i gniazda przed przesunięciem, można przed wstawieniem oprzyrządowania formy w odlewaną części, dodać powierzchnię blokującą wzdłuż obwodu powierzchni neutralnych. Można także utworzyć automatycznie powierzchnię blokującą podczas wkładania oprzyrządowania formy. Aby zamknąć otwory w odlewanej części, można dodać powierzchnie zamknięcia stykowego.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Powierzchnia blokująca
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.