Skrýt obsah

Potlačení a uvolnění prvků

Když prvek potlačíte, dočasně se odstraní z modelu (ale nevymaže se úplně). Prvek zmizí z pohledu modelu a je ve stromu FeatureManager znázorněn šedě. Pokud však prvek obsahuje prvky potomků, tyto prvky jsou také potlačeny.

Potlačení prvků

Postup potlačení prvku:

 1. Vyberte prvek ve stromu FeatureManager nebo vyberte plochu tohoto prvku v grafické ploše. Chcete-li vybrat více prvků, podržte při výběru klávesu Ctrl.
 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Klepněte na Potlačit na panelu nástrojů Prvky. (V dílech s více konfiguracemi se toto vztahuje jen na aktuální konfiguraci.)
  • Klepněte na Upravit > Potlačit a vyberte možnost Tato konfigurace, Všechny konfigurace nebo Určené konfigurace.

  Další možností je klepnout pravým tlačítkem na prvek ve stromu FeatureManager a jedním z následujících způsobů potlačit vybraný prvek a jeho potomky:

  • Vyberte Potlačit. (V dílech s více konfiguracemi se toto vztahuje jen na aktuální konfiguraci.)
  • Vyberte Vlastnosti a poté v dialogovém okně vyberte Potlačený. V dílech s více konfiguracemi vyberte buď Tato konfigurace, Všechny konfigurace nebo Určené konfigurace.

Uvolňování prvků

Když prvek uvolníte, vrátí se do modelu. Pokud má prvek prvky potomků, můžete si vybrat, zda chcete prvky potomků uvolnit při uvolnění rodičovského prvku. Chcete-li uvolnit potlačený prvek, musíte jej vybrat ve stromu FeatureManager.

Postup uvolnění prvku:

 1. Vyberte potlačený prvek ve stromu FeatureManager.
 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Klepněte na Uvolnit na panelu nástrojů Prvky. (V dílech s více konfiguracemi se toto vztahuje jen na aktuální konfiguraci.)
  • Klepněte na Upravit > Uvolnit a vyberte možnost Tato konfigurace, Všechny konfigurace nebo Určené konfigurace.

  Další možností je klepnout pravým tlačítkem na prvek ve stromu FeatureManager a uvolnit jej jedním z následujících způsobů:

  • Vyberte Uvolnit. (V dílech s více konfiguracemi se toto vztahuje jen na aktuální konfiguraci.)
  • Vyberte Vlastnosti a poté v dialogovém okně odstraňte výběr možnosti Potlačený. V dílech s více konfiguracemi vyberte možnost Tato konfigurace, Všechny konfigurace nebo Určené konfigurace.

  Pokud je vybraný prvek potomkem jiného prvku, prvek rodiče se také uvolní.

Uvolňování prvků a potomků

Postup uvolnění prvku a prvků na něm závislých:

 1. Vyberte potlačený prvek rodiče ve stromu FeatureManager.
 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Klepněte na Uvolnit včetně potomků na panelu nástrojů Prvky. (V dílech s více konfiguracemi se toto vztahuje jen na aktuální konfiguraci.)
  • Klepněte na Upravit > Uvolnit včetně potomků a vyberte možnost Tato konfigurace, Všechny konfigurace nebo Určené konfigurace.

  Vybraný prvek a všechny prvky na něm závislé se vrátí do modelu.

  Pokud uvolníte prvek potomka, prvek rodiče se také uvolní. Pokud však prvek rodiče obsahuje další prvky potomků, tyto prvky zůstanou potlačeny.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Potlačení a uvolnění prvků
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.