Ukryj spis treści

Szkic układu złożenia

Złożenie można zaprojektować metodą od góry w dół, z użyciem szkiców układu. Możemy skonstruować jeden lub więcej szkiców ukazujących, gdzie ma znajdować się każdy komponent złożenia. Następnie możemy tworzyć i modyfikować projekt, zanim stworzymy jakiekolwiek części. Dodatkowo możemy w dowolnej chwili używać szkiców układu, aby dokonać zmian w złożeniu.

Poważną zaletą projektowania złożenia z użyciem szkicu układu jest to, że jeżeli zmienimy szkic układu, to złożenie i jego części zostaną automatycznie zaktualizowane. Zmian możemy dokonać szybko i tylko w jednym miejscu.

Aby użyć szkicu układu złożenia, należy wykonać następujące czynności:

  • Utworzyć szkic układu w złożeniu, w którym różnorodne elementy szkicu reprezentują części w złożeniu. Wskazać próbne lokalizacje dla poszczególnych komponentów, starając się uchwycić ogólną intencję projektu.
  • Utworzyć odniesienia geometrii w szkicu układu przy tworzeniu każdego z komponentów. Użyć szkicu układu, aby zdefiniować rozmiar komponentu, jego kształt i położenie w ramach złożenia. Należy upewnić się, że każda z części odnosi się do szkicu układu.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Szkic układu złożenia
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.