Ukryj spis treści

Oświetlenie

Możemy dostosowywać kierunek, intensywność i kolor światła w widoku cieniowanym modelu. Możemy dodawać źródła światła różnych typów, a także modyfikować ich charakterystyki, aby oświetlić model według potrzeb.

Można zmienić wygląd modelu, aby podkreślić lub stłumić efekt właściwości oświetlenia.

Typy światła

Występuje kilka typów źródeł światła:

Światło z otoczenia

Oświetla model równomiernie ze wszystkich kierunków. W pokoju o białych ścianach poziom światła z otoczenia jest wysoki, ponieważ światło odbija się od ścian i innych obiektów.

Światło kierunkowe

Pochodzi ze źródła światła oddalonego nieskończenie od modelu. Jest to kolumnowe źródło światła, które składa się z równoległych promieni padających z jednego kierunku, tak jak słońce.

Światło punktowe

Pochodzi z bardzo małego źródła światła położonego w punkcie o określonych współrzędnych w przestrzeni modelu. Ten typ źródła emituje światło we wszystkich kierunkach. Efekt jest taki, jak w przypadku niewielkiej żarówki poruszającej się swobodnie w przestrzeni.

Światło ogniskowe

Pochodzi z ograniczonego, skupionego światła o strumieniu w kształcie stożka, który jest najjaśniejszy w środku. Światło ogniskowe może być skierowane na konkretny obszar modelu. Możemy regulować położenie i odległość źródła światła w stosunku do modelu, a także kąt, pod jakim snop światła się rozchodzi.

Domyślne ustawienia światła systemu

Domyślnie folder Światła fm_lights_cameras_folder.png w części Scena, światła i kamery w menedżerze wyświetlania DisplayManager zawiera jedno światło Światło z otoczenia i trzy światła Kierunkowe. Domyślnie światła są ustawione przez scenę.
Po dodaniu aplikacji PhotoView 360 nazwa folderu Światła zostanie zmieniona na Światła SOLIDWORKS fm_lights_cameras_folder.png i zostanie dodany folder Światła PhotoView 360 . Światła ogniskowe, punktowe i kierunkowe oraz światło słoneczne będą występowały w obu folderach.
  • Możemy włączać i wyłączać Światło z otoczenia, lecz nie możemy go usunąć, ani wstawiać dodatkowych Świateł z otoczenia.
  • Można włączać i wyłączać Kierunkowe źródła światła lub usunąć je. Możemy również wstawiać dodatkowe Kierunkowe źródła światła.
  • Domyślnie światła kierunkowe, ogniskowe i punktowe są włączone w SOLIDWORKS i wyłączone w PhotoView 360.
  • Maksymalna liczba źródeł światła w dowolnym dokumencie wynosi dziewięć (Światło z otoczenia i osiem innych źródeł w dowolnej kombinacji).


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Oświetlenie
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.