Ukryj spis treści

Blokowanie i przerywanie odniesień zewnętrznych

Można blokować, odblokowywać lub przerywać zewnętrzne odniesienia do komponentów lub funkcji utworzonych w kontekście złożenia oraz zewnętrzne odniesienia do różnych typów wyprowadzonych części.

Gdy zablokujemy zewnętrzne odniesienia komponentu, to istniejące odniesienia nie będą już aktualizowane i nie będzie można dodawać żadnych nowych odniesień do tego komponentu.

Po odblokowaniu zewnętrznych odniesień, można dodawać nowe odniesienia lub edytować istniejące.

Gdy przerwiemy zewnętrzne odniesienia, to istniejące odniesienia zewnętrzne nie będą już aktualizowane i nie będzie możliwe ich przywrócenie. Możliwe będzie dodawanie nowych odniesień do komponentu. Uszkodzone odniesienia szkicu można zastąpić odniesieniami szkicu, które nie odnoszą się do złożenia.

Można zaznaczyć pojedynczy element i wyświetlić listę jego zewnętrznych odniesień. Możliwe jest ich jednoczesne zablokowanie, odblokowanie lub przerwanie.

Można zaznaczyć złożenie lub podzespół najwyższego poziomu i wyświetlić listę wszystkich komponentów zawierających zewnętrzne odniesienia znajdujących się wewnątrz hierarchii. (Pojedyncze odniesienia nie znajdują się na liści.) Możliwe jest zablokowanie, odblokowanie lub przerwanie zewnętrznych odniesień wszystkich komponentów z listy lub tylko wybranych.

Aby zablokować, odblokować lub przerwać zewnętrzne odniesienia, należy:

 1. W drzewie operacji FeatureManager:
  • Dla pojedynczego elementy, kliknij operację, komponent, obiekt, lub część prawym przyciskiem myszy,
  • Dla wszystkich elementów w hierarchii podzespołu, kliknij podzespół prawym przyciskiem myszy.
  • Dla wszystkich elementów w hierarchii całego złożenia, kliknij nazwę złożenia na szczycie drzewa prawym przyciskiem myszy.
 2. Kliknij Wyświetlaj zewnętrzne odniesienia.

  Ta operacja jest dostępna tylko dla elementów, które posiadają zewnętrzne odniesienia.

 3. Przeglądać informacje i ustawić opcje w oknie dialogowym Zewnętrzne odniesienia dla.

  Opcja różnią się w zależności od tego, czy wybrany jest pojedynczy element, czy złożenie.

 4. Kliknąć OK.
Można również nie utworzyć odniesień zewnętrznych podczas projektowania w kontekście złożenia. Patrz: Kontrola tworzenia odniesień zewnętrznych.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Blokowanie i przerywanie odniesień zewnętrznych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.