Skrýt obsah

Kontrola koeficientu bezpečnosti

K vyhodnocení koeficient bezpečnosti v každém uzlu podle kritéria selhání použijte Průvodce pro koeficient bezpečnosti.

Můžete vytvořit obrázek rozložení koeficientu bezpečnosti v modelu nebo pouze obrázek oblastí modelu s koeficientem bezpečnosti menším než je zadaná hodnota.

Oblasti s hodnotou FOS (koeficient bezpečnosti) menší než 1 jsou zobrazeny červeně (nebezpečné oblasti). Modré oblasti značí bezpečné oblasti. Rozložení FOS (faktor bezpečnosti)

Velké koeficienty bezpečnosti v oblasti značí, že v této oblasti můžete ušetřit materiál odebráním. U řady analýzy se vyžaduje minimální koeficient bezpečnosti mezi 1,5 a 3,0.

  • Hodnota koeficientu bezpečnosti menší než 1,0 znamená, že materiál v daném místě nevydržel zatížení.
  • Hodnota koeficientu bezpečnosti přesně 1,0 naznačuje, že materiál v daném místě právě začal selhávat.
  • Hodnota koeficientu bezpečnosti větší než 1,0 znamená, že materiál v daném místě je bezpečný.
  • Materiál v daném místě začne selhávat tehdy, když na díl použijete nová zatížení, jejichž velikost se rovná hodnotě aktuálního zatížení vynásobené výsledným koeficientem bezpečnosti za předpokladu, že napětí/namáhání zůstanou v lineárním rozmezí.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Kontrola koeficientu bezpečnosti
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.