Skrýt obsah

Tvorba sítě

Analýza konečných elementů (FEM) nabízí spolehlivou numerickou metodu analýzy technických návrhů. Proces začíná tvorbou geometrického modelu. Program následně rozdělí model na malé části jednoduchých tvarů (elementy) spojené ve společných bodech (uzlech). Programy analýzy konečných elementů na model pohlíží jako na síť samostatných propojených elementů.

Metoda konečných elementů (FEM, MKP) odhaduje chování modelu kombinováním informací získaných ze všech elementů tvořících model.

Tvorba sítě tvoří velmi důležitý prvek analýzy návrhu. Automatické síťování v softwaru vytváří síť podle globální velikosti elementu, tolerance a zadání lokálního zjemnění sítě. Zjemnění sítě umožňuje zadat různé velikosti elementů pro součásti, plochy, hrany a vrcholy.

Software odhadne globální velikost elementu pro model pomocí objemu, povrchu a jiných geometrických detailů. Velikost vytvořené sítě (počet uzlů a elementů) závisí na geometrii a rozměrech modelu, velikosti prvku, toleranci sítě, zjemnění sítě a zadání kontaktů. V počátku analýzy návrhu, kde mohou postačovat přibližné výsledky, je možné zadat větší velikost elementu, a dosáhnout tak rychlejšího řešení. Chcete-li dosáhnout přesnějších výsledků, použijte menší velikost elementu.

Při tvorbě sítě se vytváří 3D tetraedrické objemové elementy, 2D trojúhelníkové elementy skořepiny a 1D elementy nosníků. Pokud nepoužijete kombinovanou síť, bude se síť skládat z jednoho typu elementů. Objemové elementy jsou přirozeně vhodné pro rozměrné modely. Elementy skořepiny jsou vhodné pro modelování tenkých dílů (plechů) a nosníky a pruty jsou vhodné pro modelování konstrukčních prvků.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Tvorba sítě
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.