Skrýt obsah

Přírůstkové vytváření sítí

Můžete vytvářet sítě pro jednotlivá těla ve vícetělových dílech nebo pro díly v sestavách. Pro vybraná těla můžete vytvořit síť znovu nebo použít zjemnění sítě u entit, pro které byla síť již vytvořena, aniž byste znovu vytvářeli síť pro celou sestavu.

Chcete-li vytvořit síť pouze pro vybraná těla, klepněte ve stromu studie simulace v části Díly pravým tlačítkem na definice těl a vyberte možnost Vytvořit síť. Ve správci PropertyManager Zjemnění sítě nastavte velikost prvku.

Přírůstkové vytváření sítí je dostupné ve všech typech studií s objemovými těly a těly skořepiny. Tento způsob vytváření sítí nelze použít u studií nosníků a 2D zjednodušení.

Přírůstkové vytváření sítí můžete použít v těchto situacích:

  • Upřesňování počáteční sítě. Jakmile vytvoříte síť pro všechna těla v sestavě nebo vícetělovém dílu, můžete upřesnit síť určitých entit (těl, ploch, hran nebo vrcholů), aniž byste znovu vytvářeli síť pro celou sestavu. Můžete také vytvořit síť pro těla, u kterých se vytvoření sítě při uplatnění výchozích nastavení sítě v sestavě nebo vícetělovém dílu nezdařilo.
  • Vytvoření sítě pro jednotlivá těla. Můžete vytvořit síť pro každé tělo zvlášť, aniž byste vytvářeli síť pro celou sestavu. Když spustíte studii, vytvoří se síť pouze pro těla bez sítě.
  • Změna geometrie nebo podmínky kontaktu po prvotním vytvoření sítě. Jestliže změníte geometrii těla se sítí, můžete pro něj znovu vytvořit síť bez vytváření sítě pro těla, kterých se změna nedotkla. Můžete také znovu vytvořit síť pouze pro těla, která byla ovlivněna změnami kontaktu použitými po vytvoření počáteční sítě.
  • Přidání nové součásti do existující sítě. Pokud přidáte do sestavy nový díl, můžete vytvořit síť pouze pro tento díl. Předpokladem je, že nejsou porušeny stávající podmínky kontaktu mezi sousedními díly se sítí.
Při opětovném vytvoření upřesněné sítě pro tělo program aktivuje síť na základě zakřivení. Síť v oblastech kontaktu se sousedními díly je nekompatibilní. U všech následných operací vytváření sítě se použije síť na základě zakřivení.
actuator_original_mesh.gif actuator_mesh_control.gif
Velikost výchozí sítě pro všechny díly sestavy Upřesněná síť pro díl pohonného mechanismu s velikostí prvku: 0,06 palce


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Přírůstkové vytváření sítí
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.